Notowania

zbigniew chlebowski
24.03.2009 15:02

Będzie wspólny projekt PO i PSL ws. opcji

Szef klubu PO zapowiada, że politycy spotkają się z ekspertami i bankierami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Przedstawiciele koalicji ujawnili, że pracują nad wspólnym projektem rozwiązującym kwestię opcji walutowych.

.Zbigniew Chlebowskipoinformował, że w tej sprawie władze klubów, eksperci i przedstawiciele banków i firm spotkają się, aby wypracować kompromis.

POSŁUCHAJ SZEFA KLUBU PO:


Dwa tygodnie temu PSL złożyło własny projekt dotyczący opcji walutowych, który zakłada m.in. wstrzymanie egzekucji długu do czasu rozstrzygnięcia sądowego. Przewodniczący Żelichowski wyraził nadzieję, że ta propozycja będzie podstawą do wypracowania ostatecznego projektu.

Więcej wiadomości o sytuacji w PSL
*Sawicki: Nie ma konfliktu z Pawlakiem * Minister rolnictwa Marek Sawicki uznał za spekulacje medialne informacje o konflikcie między nim a Waldemarem Pawlakiem.
*Ludowcy wystartowali z eurokampanią * PSL postawił na hasła uproszczenia działalności gospodarczej i polityki rolnej.
*PSL oburzone na Tuska. Nie poprze zmian finansowania partii * Ludowcy są oburzeni słowamiDonalda Tuskao odmiennych standardach, stosowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe
*PSL kontra "Dziennik". Sprawa trafi do sądu * PSL złoży pozew sądowy przeciwko Dziennikowi w związku z jego publikacją sugerującą, że partia jest finansowana przez francuską firmę farmaceutyczną
*PSL złożyło w sejmie projekt ustawy dot. opcji * Oznacza to, że nie będzie w tej sprawie wspólnego projektu PSL i Platformy Obywatelskiej.

Gabinety do likwidacji

Błędem Zbigniew Chlebowski nazwał wprowadzenie od stycznia możliwości tworzenia gabinetów politycznych w samorządach. Dlatego PO i koalicyjny PSL przygotowują projekt ustawy przewidujący ich likwidację.

Jak zapowiedział szef klubu PSLStanisław Żelichowski, gotowa propozycja ma trafić do marszałka Sejmu w przyszłym tygodniu.

POSŁUCHAJ SZEFA KLUBU PSL:


Ponadto niebawem ma zostać opublikowana informacja dotycząca liczebności gabinetów politycznych tej i poprzedniej kadencji.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz