Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Begergate: Koniec rządu Kaczyńskiego?

0
Podziel się:

Adam Lipiński zaproponował Renacie Beger z Samoobrony stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa za przejście do PiS. PO i PSL chcą powołania komisji śledczej ds. korupcji politycznej. Nagranie rozmowy Lipińskiego i Beger wyemitował program "Teraz my".

Begergate: Koniec rządu Kaczyńskiego?
(PAP/ Tomasz Gzell)

Adam Lipiński zaproponował Renacie Beger z Samoobrony stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa za przejście do PiS. PO i PSL chcą powołania komisji śledczej ds. korupcji politycznej.

Nagranie rozmowy Lipińskiego i Beger wyemitował program "Teraz my".

Lipiński rozmawiał z posłanką Samoobrony także o miejscach na listach w wyborach samorządowych dla osób przez nią zaproponowanych. Obecni w studiu przedstawiciele PO i PSL - wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski i polityk Stronnictwa Marek Sawicki nie kryli oburzenia materiałem.

W rozmowie z Beger Lipiński zaproponował też posłom Samoobrony
Rokita: Powinien zostać powołany specjalny prokuratorwykupywanie weksli z pieniędzy Kancelarii Sejmu - wynika z nagrania zrealizowanego ukrytą kamerą przez reporterów TVN.

Polityk PSL ocenił, że propozycja Lipińskiego dla Beger "to dobicie gwoździa do trumny". Ludowcy wciąż nie zdecydowali, czy wejdą do koalicji rządowej. Na środę zaplanowano spotkanie polityków PSL i PiS w tej sprawie.

Zarówno Komorowski, jak i Sawicki zgodzili się, że konieczne jest powołanie komisji śledczej w sprawie propozycji Lipińskiego. "Jeżeli nie potraficie tego wyjaśnić, to zgódźmy się, że powołamy komisję śledczą do zbadania tej korupcji politycznej" - zwrócił się do obecnego w studiu wiceszefa klubu PiS Krzysztofa Tchórzewskiego Komorowski. "To jest wręcz konieczne, nie wyobrażam sobie, aby to inaczej było wyjaśnione" - oświadczył Sawicki.

Tchórzewski powiedział, że "trzeba przyjrzeć się źródłom i pochodzeniu tego filmu". Jak dodał, "uczestniczył w posiedzeniach władz klubu i nigdy nie było mowy o tego typu działaniach (jak propozycja Lipińskiego)".

Szef PO Donald Tusk powiedział w środę, że "fakt, iż premier i ministrowie świadomie uczestniczyli w procesie korupcji oznacza krach rządu i Sejmu".

"Dziś wszyscy przyzwoici ludzie w Polsce muszą zażądać nie tylko
Tusk: To kompletny krach tego rządu natychmiastowego skrócenia kadencji Sejmu, ale i natychmiastowej dymisji rządu" - powiedział Tusk na konferencji prasowej w Sejmie.

Jan Rokita (PO) ocenił, że "jesteśmy w poważniejszej sytuacji, niż gdy wykryto aferę Rywina". "Chyba władza w państwie polskim osiągnęła dno. Na dnie nie da się sprawować władzy" - oświadczył.

Według Rokity, działania przedstawicieli PiS - które Platforma
nazywa polityczną korupcją - po kolejnych wyborach powinien zbadać
Piechociński: Jestem w szoku
specjalny prokurator. "Jedno jest pewne, wydarzenia dzisiejszego wieczoru będą miały swój dalszy ciąg karny, ale będą miały go
zapewne po następnych wyborach"

Janusz Piechociński z PSL-u powiedział, że działania polityków PiS świadczą o całkowitej degeneracji życia politycznego w Polsce.

Piechociński zaznaczył, że stracił całkowicie zaufanie do partii braci Kaczyńskich.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)