Notowania

włochy
16.04.2008 13:03

Berlusconi chce silnej Europy

Silvio Berlusconi zapowiada poważne zmiany w polityce zagranicznej Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Poważne zmiany w polityce zagranicznej Włoch zapowiedział zwycięzca przedterminowych wyborów parlamentarnych Silvio Berlusconi. *

Jak twierdzą obserwatorzy, były i przyszły premier chce, by jego kraj odgrywał większą niż dotąd rolę w Unii Europejskiej.

Już jutro w jednej ze swych rezydencji na Sardynii Silvio Berlusconi będzie podejmować prezydenta Rosji Władimira Putina. Będzie to spotkanie starych przyjaciół, którzy niemal w tym samym czasie, w przyszłym miesiącu, staną na czele rządów swoich krajów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Berlusconi zwyciężył we Włoszech ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zwyciezyl;we;wloszech,204,0,335820.html ) **
* **[ Włochy: Berlusconi - reaktywacja? ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;berlusconi;-;reaktywacja,218,0,335578.html )**
* [ Włoska prawica traci przewagę w sondażach ]( http://news.money.pl/artykul/wloska;prawica;traci;przewage;w;sondazach,231,0,330471.html )
* [ Włochy: Romano Prodi rezygnuje z polityki ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;romano;prodi;rezygnuje;z;polityki,81,0,327249.html )

Lider włoskiej centroprawicy nie może doczekać się powrotu na scenę międzynarodową. Z dumą wyliczył nazwiska szefów państw i rządów, którzy dzwonili do niego z gratulacjami i czekają na niego w swych stolicach. Listę tę otwierają George Bush i Nicolas Sarkozy.

Obserwatorów mile zaskoczyła uwaga Berlusconiego o potrzebie umocnienia pozycji Europy na arenie światowej. Uchodzący do tej pory za eurosceptyka przyszły włoski premier ma ich zdaniem ambicje odegrania historycznej roli w Unii Europejskiej.

71-letni Berlusconi chce wykorzystać w tym celu także wiek. Spodziewa się, że jako najstarszy w gronie przywódców wspólnoty, będzie miał w niej wiele do powiedzenia,a przede wszystkim, iż młodsi posłuchają jego rad.

Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz