Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlusconi: "Katyń" powinien trafić do szkół

0
Podziel się:

Premier Włoch postuluje obowiązkowe projekcje polskiego filmu we włoskich szkołach.

Berlusconi: "Katyń" powinien trafić do szkół
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział we wtorek w Gdańsku, że we włoskich szkołach należałoby organizować projekcje filmu _ Katyń _ Andrzeja Wajdy. *

Cytowany przez agencję Ansa szef rządu, który uczestniczył w obchodach 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, powiedział włoskim dziennikarzom: _ sugeruję wszystkim obejrzeć najnowszy film +Katyń+ _.

_ - To film, który należy pokazywać i omawiać w naszych szkołach _- dodał Berlusconi.

Następnie stwierdził: _ Wydaje się naprawdę niemożliwe to, by taka ideologia jak komunizm była tak nieludzka, aby dojść do takiej potworności _.

_ - Patrząc na ortodoksyjny komunizm odkrywa się, że jest to ideologia, uważająca się za drogę do niebiańskiej Jerozolimy, społeczeństwa bez klas, która przyznaje temu, kto w nią wierzy, prawo czy wręcz narzuca obowiązek nawet fizycznego wyeliminowania i zabicia tego, kto się sprzeciwia tej drodze _ - stwierdził włoski premier.

Wyraził na zakończenie opinię, że gdyby polscy oficerowie zostali zwolnieni przez Sowietów, _ utrudniliby panowanie ZSRR nad Polską _.

Latem tego roku firma dystrybucyjna, należąca do premiera Włoch wprowadziła do sprzedaży na DVD film _ Katyń _. Dostali go wszyscy deputowani jego macierzystej partii - Lud Wolności.

4 września na festiwalu filmowym w Wenecji odbędzie się nadzwyczajny pokaz _ Katynia _, o którego zorganizowanie zaapelował przed kilkoma miesiącami do jego dyrekcji włoski minister kultury Sandro Bondi w związku z polemikami wokół znikomej obecności tego filmu we włoskich kinach.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)