Notowania

berlusconi
04.06.2009 07:54

Berlusconi stawia na Mario Mauro. Kto będzie szefem PE?

Największym konkurentem Włocha jest były polski premier Jerzy Buzek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi wierzy w to, że Mario Mauro zostanie następnym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Jak podkreślił w wywiadzie dla telewizji RAI nadanym w środę późnym wieczorem, wszystko zależy od Włochów, głosujących w eurowyborach. Najgroźniejszym konkurentem Mauro jest były premier Jerzy Buzek.

Szef włoskiego rządu podkreślił, że jeśli Włosi oddadzą w sobotnich i niedzielnych wyborach do PE głosy na kandydatów jego macierzystego Ludu Wolności, ugrupowanie to zostanie największą siłą w Europejskiej Partii Ludowej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Eurosondaż: Jerzy **Buzek** supergwiazdą ]( http://news.money.pl/artykul/eurosondaz;jerzy;buzek;supergwiazda,179,0,456371.html )
* [ Napieralski: Tusk źle rozgrywa kandydaturę Buzka ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;tusk;zle;rozgrywa;kandydature;buzka,189,0,451005.html )

- _ Jeśli Lud Wolności będzie największą partią w Europejskiej Partii Ludowej, to wtedy możemy mieć po raz pierwszy urząd przewodniczącego Parlamentu _ - argumentował Berlusconi. _ Po raz pierwszy - podkreślił - będziemy mieli decydujący głos w Parlamencie Europejskim _. Wyraził opinię, że w tej sytuacji głosowanie na Lud Wolności jest działaniem _ w interesie Włoch _.

Dlatego zdaniem premiera Włosi nie powinni głosować w tych wyborach na, jak to ujął, _ małe partyjki _ i centrolewicową opozycyjną Partię Demokratyczną. - _ To zmarnowany głos _- oświadczył Berlusconi w studiu programu _ Porta a porta _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz