Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
17.06.2009 13:15

Berlusconi w opałach. "Śmiecie i fałsz"

Podejrzany o korupcję biznesmen finansował przyjęcia z młodymi kobietami w willi premiera?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - W rzymskiej rezydencji premiera Włoch Silvio Berlusconiego odbywały się przyjęcia, na które zapraszano młode kobiety. Za ich udział w tych imprezach płacił biznesmen z Apulii, podejrzany obecnie o korupcję _- informuje _ Corriere della Sera _. Rewelacje te Berlusconi nazwał _ śmieciami _ i _ fałszem _.

O przyjęciach w Palazzo Grazioli opowiedziała, wywołując kolejną burzę we Włoszech, jedna z ich uczestniczek, a obecnie kandydatka w wyborach samorządowych w Bari, Patrizia D'Addario. Kobieta zapewniła, że dysponuje dowodami, m.in. nagraniami i kupionymi dla niej biletami lotniczymi do Wiecznego Miasta.

D'Addario początkowo miała startować w wyborach lokalnych z ramienia partii Berlusconiego - Lud Wolności, ale ostatecznie kandyduje z lokalnego bloku z Apulii. Mówiąc o swym udziale w wyborach z listy Ludu Wolności D'Addario powiedziała: _ Umieścili mnie na liście, bo uczestniczyłam w dwóch imprezach w Palazzo Grazioli _.

Według jej relacji po raz pierwszy w takim przyjęciu wzięła udział w październiku zeszłego roku, a następne odbyło się 4 listopada, gdy w USA trwały wybory prezydenckie.

_ - Mój przyjaciel z Bari powiedział mi, że chce, żebym porozmawiała z osobą, którą zna, bym wzięła udział w kolacji, jaka ma odbyć się w Rzymie. Ja mu wytłumaczyłam, że jeśli mam pojechać, muszą mi zapłacić i umówiliśmy się na 2 tysiące euro _ - opowiedziała młoda kobieta. Ujawniła, że organizatorzy przyjęcia kazali jej przedstawiać się innym imieniem.

D'Addario tak opisała przyjęcie u szefa rządu: _ Zostałyśmy zaprowadzone do wielkiego salonu i tam spotkałyśmy inne dziewczyny. Było ich około dwudziestu (...). _

_ - Wkrótce potem przyszedł Silvio Berlusconi _. _ Pokazał nam nagranie ze swego spotkania z (George'em W.) Bushem, zdjęcia swych willi, śpiewał, opowiadał żarty _ - dodała.

Jak stwierdziła kiedy wróciła do hotelu, organizator spotkania powiedział jej, że da jej tylko tysiąc euro, ponieważ _ nie została _.

Według słów D'Addario szef rządu obiecał jej pomoc w budowie domu na ziemi, należącej do jej rodziny, ale nie dotrzymał słowa.

Jak podkreśliła premier dzwonił do niej i otrzymała ponowne zaproszenia, ale już ich nie przyjęła.

Przez pośrednika dowiedziała się również, że partia premiera chce umieścić ją na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

_ Corriere della Sera _ w tym samym środowym wydaniu informuje, że organizator spotkań w rezydencji Berlusconiego w Rzymie - właściciel wielkiej firmy medycznej, jest na liście podejrzanych w toczącym się w Bari śledztwie w sprawie korupcji. Informacje o opłacaniu przez niego kobiet, zapraszanych do premiera, pojawiły się w trakcie tego dochodzenia.

Sam szef rządu zaprzecza. - _ Po raz kolejny zapełniają gazety śmieciami i fałszem _. _ Nie ulegnę tej agresji i będę dalej, jak zawsze pracował dla dobra kraju _ - oświadczył Berlusconi.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz