Notowania

afera stoczniowa
26.10.2009 15:21

Bez komisji śledczej w aferze stoczniowej?

PiS chce, by przetarg na stocznie zbadały połączone komisje skarbu i gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS chce wyjaśnić sprawy dotyczące tzw. afery stoczniowej na forum połączonych sejmowych komisji skarbu państwa i komisji gospodarki, a dopiero później zadecydować o ewentualnym złożeniu wniosku o powołanie komisji śledczej w tej sprawie - powiedział przewodniczący klubu poselskiego PiSPrzemysław Gosiewski.

_ - Sądziliśmy, że wyjaśnieniu afery stoczniowej będzie też służyła debata sejmowa zorganizowana z naszej inicjatywy, związana z sytuacją w stoczniach. Niestety ministerAleksander Gradnie wyjaśnił na niej niczego _ - dodał poseł.

Gosiewski ma nadzieję, że posiedzenie komisji odbędzie się podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, na początku listopada. _ - Jest to zależne od przewodniczących komisji. W zależności od stanu wyjaśnień tej sprawy będziemy zastanawiać się nad dalszymi działaniami _ - podkreślił.

Gosiewski mówił, że dla PiS najważniejsza w tej sprawie jest odpowiedź _ na trzy węzłowe pytania _. _ Od kiedy minister Grad i być może premier Tusk wiedzieli, że transakcja związana ze sprzedażą stoczni jest transakcją pozorną, która przyniesie tylko straty dla skarbu państwa _ - mówił poseł. PiS chce też wiedzieć czy zaproponowany mechanizm ustawowy nie służył temu, _ żeby doprowadzić do rozpadu stoczni _.

Chce także wyjaśnienia _ wszystkich drobnych, ale istotnych wątków korupcyjnych, mówiących o tym, że przy okazji sprzedaży choćby kawałków mienia stoczniowego też był to powód do wyciągania ze stoczni - która i tak była w bardzo trudnej sytuacji - kolejnych milionów _.

* [ Jest śledztwo w sprawie stoczni ]( http://news.money.pl/artykul/jest;sledztwo;w;sprawie;stoczni,112,0,545392.html )
* [ Jest nowy przetarg na stocznie - restrykcyjny ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;nowy;przetarg;na;stocznie;-;restrykcyjny,121,0,540793.html )
* [ Grad: Katarczyków nie było stać na stocznie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;katarczykow;nie;bylo;stac;na;stocznie,48,0,530992.html )
Tagi: afera stoczniowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz