Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bez komisji śledczej w aferze stoczniowej?

0
Podziel się

PiS chce, by przetarg na stocznie zbadały połączone komisje skarbu i gospodarki.

Bez komisji śledczej w aferze stoczniowej?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiJprqt

PiS chce wyjaśnić sprawy dotyczące tzw. afery stoczniowej na forum połączonych sejmowych komisji skarbu państwa i komisji gospodarki, a dopiero później zadecydować o ewentualnym złożeniu wniosku o powołanie komisji śledczej w tej sprawie - powiedział przewodniczący klubu poselskiego PiSPrzemysław Gosiewski.

_ - Sądziliśmy, że wyjaśnieniu afery stoczniowej będzie też służyła debata sejmowa zorganizowana z naszej inicjatywy, związana z sytuacją w stoczniach. Niestety ministerAleksander Gradnie wyjaśnił na niej niczego _ - dodał poseł.

Gosiewski ma nadzieję, że posiedzenie komisji odbędzie się podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, na początku listopada. _ - Jest to zależne od przewodniczących komisji. W zależności od stanu wyjaśnień tej sprawy będziemy zastanawiać się nad dalszymi działaniami _ - podkreślił.

bEiJprqv

Gosiewski mówił, że dla PiS najważniejsza w tej sprawie jest odpowiedź _ na trzy węzłowe pytania _. _ Od kiedy minister Grad i być może premier Tusk wiedzieli, że transakcja związana ze sprzedażą stoczni jest transakcją pozorną, która przyniesie tylko straty dla skarbu państwa _ - mówił poseł. PiS chce też wiedzieć czy zaproponowany mechanizm ustawowy nie służył temu, _ żeby doprowadzić do rozpadu stoczni _.

Chce także wyjaśnienia _ wszystkich drobnych, ale istotnych wątków korupcyjnych, mówiących o tym, że przy okazji sprzedaży choćby kawałków mienia stoczniowego też był to powód do wyciągania ze stoczni - która i tak była w bardzo trudnej sytuacji - kolejnych milionów _.

bEiJprqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)