Notowania

białoruś
16.07.2008 14:15

Białoruś: Masowe przesłuchania w Mińsku

Milicjanci chodzą od domu do domu w Mińsku i pytają o wybuch na koncercie z 4 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*- _ Białoruscy milicjanci chodzą od domu do domu w Mińsku, by przesłuchać możliwie jak najwięcej mieszkańców stolicy. Pytają o wybuch na koncercie, na którym gościem był prezydent Alaksandr Łukaszenka - _podała agencja Reutera. *

Bomba domowej roboty eksplodowała 4 lipca na koncercie z okazji Dnia Niepodległości Białorusi, raniąc ponad 50 ludzi.

_ -Przesłuchania ludności to standardowa praktyka przy dowolnym kryminalnym śledztwie. Biorąc pod uwagę społeczne następstwa i znaczenie przestępstwa, skala tej procedury została rozszerzona, przesłuchujemy maksymalną liczbę mieszkańców stolicy _ - powiedział rzecznik białoruskiego MSW Kanstantin Szalkiewicz, cytowany przez internetową gazetę _ Biełorusskije Nowosti _.

Funkcjonariusze pukają do drzwi wszystkich mieszkań w stołecznych blokowiskach i pytają mieszkańców m.in. o to, gdzie znajdowali się w chwili wybuchu oraz gdzie odbywali służbę wojskową. Podobno w planach mają przesłuchanie wszystkich mieszkańców Mińska.

W przesłuchaniach uczestniczą wszyscy - począwszy od dzielnicowego po pracowników różnych departamentów MSW, w tym studenci uczelni podległych resortowi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Białoruś: Ponad 50 rannych w rezultacie eksplozji  ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;ponad;50;rannych;w;rezultacie;eksplozji,127,0,353151.html )
* [ Białoruś: Opozycja demonstruje w Mińsku ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;opozycja;demonstruje;w;minsku,204,0,355276.html )
* [ Białoruś: Przetarg na budowę elektrowni atomowej ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;przetarg;na;budowe;elektrowni;atomowej,39,0,354855.html )
* [ Mińsk zaprasza obserwatorów na wybory ]( http://news.money.pl/artykul/minsk;zaprasza;obserwatorow;na;wybory,134,0,354438.html )

Nikt nie przyznał się dotąd do odpowiedzialności za eksplozję na koncercie.

Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz