Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białuruś
24.06.2008 18:26

Białoruska opozycja chce zbojkotować wybory

Część opozycji obawia się fałszerstw, nacisków i manipulacji ze strony władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Liderzy białoruskiej opozycji zastanawiają się nad bojkotem wyborów parlamentarnych. Wybory dobędą się 28 września. Część opozycji obawia się fałszerstw, nacisków i manipulacji ze strony władzy.

Obywatelski ruch _ Europejska Białoruś _ nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Niezależny portal Karta-97 cytuje lidera ruchu Andreja Sannikowa. Sannikow stwierdził, że _ Europejska Białoruś _ - to ruch społeczny, którego celem jest przekazanie Białorusinom ideałów europejskiej demokracji i zbliżenie z Unią Europejską. Według Sannikowa, wielu działaczy ruchu opowiedziało się za bojkotem wyborów.

Nie wezmą również udziału w wyborach członkowie ruchu _ O Wolność _, którego liderem jest Aleksander Milinkiewicz (na zdjęciu). Milinkiewicz zapowiedział, że będzie wspierał każdego opozycjonistę, który go o to poprosi.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Władza chce uwiarygodnić swoje działania wobec Unii Europejskiej naszym kosztem _ - uważają liderzy Białoruskiego Frontu Narodowego. Nie wykluczone, że również ta największa opozycyjna partia zbojkotuje wybory.

Młodzieżówka BNF _ Młody Front _ już zapowiedziała bojkot. - _ Przygotowujemy ludzi do wyjścia na ulice, aby tam pokazać, jak nas jest dużo _ - powiedziała działaczka - _ Młodego Frontu _ Anastazja Położanko.

Lider białoruskich komunistów Siergiej Kalakin nie wierzy w demokratyczny przebieg wyborów. Obawia się prowokacji, ale uważa, że na wybory trzeba iść. - _ To będzie walka o myśli i dusze Białorusinów, a nie o ich głosy _ - uważa Kalakin.

Tagi: białuruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz