Notowania

obama
09.11.2008 10:42

Brudziński ukarze Górskiego? Za "kumpla terrorysty"

Chodzi o wypowiedź posła PiS na temat Baracka Obamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Przewodniczący Zarządu Głównego PiSJoachim Brudziński*ocenił słowa posła tej partiiArtura Górskiegoo amerykańskim prezydencie-elekcie jako _ absolutnie skandaliczne _ *. **

Górski powiedziałw Sejmie, że _ głową największego na świecie mocarstwa został kumpel lewackiego terrorysty Williama Ayersa, polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę _.

Górki powiedział też:_ Al-Kaida już zaciera ręce z radości, że nowy prezydent wybiera pokój a nie wojnę; w kwestiach polityki zagranicznej Obama jest pacyfistą i - jak określili go republikanie - naiwnym mięczakiem _. Według niego, _ Obama to nadchodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka _.

_ - Nie wykluczam kar dyscyplinarnych za tę wypowiedź _ - powiedział Brudziński w niedzielę w Radiu Zet. Jak poinformował, wystosowano już do ambasady Stanów Zjednoczonych _ sprostowanie, przeprosiny i jednoznaczną deklarację, że stanowisko posła nie jest stanowiskiem partii _.

_ - Kierownictwo mojej partii i mojego klubu w żadnym, ale to żadnym stopniu nie podziela poglądów posła Górskiego _ - podkreślił Brudziński.

_ - Jeżeli mówię, że była to wypowiedź absolutnie skandaliczna i nie mieszcząca się w ramach polityki mojej partii, to sprawa jest zamknięta; na pewno poseł Górski się z tej wypowiedzi wycofa i przeprosi _ - dodał.

Górski powiedział Sejmie także m.in., że _ Barack Hussein Obama swój sukces zawdzięcza osobistemu urokowi i w znacznej mierze liberalnym mediom, które wśród młodego pokolenia Amerykanów wykreowały modę na Obamizm _.

- _ Teraz głosami swoich wyborców Obama - czarny mesjasz nowej lewicy zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoka cenę za ten grymas demokracji _ - powiedział.

* **OPINIE AMERYKI, ŚWIATA I POLSKI. Zobacz stronę specjalną: **
* [ Historycze wybory. Obama prezydentem USA ]( http://news.money.pl/artykul/historycze;wybory;obama;prezydentem;usa,130,0,383362.html )
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz