Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budżet przyjęty, czeka na podpis prezydenta

0
Podziel się

Minister finansów podkreśla, że tegoroczny budżet jest odpowiedzialny.

Budżet przyjęty, czeka na podpis prezydenta
(kprm.gov.pl)
bEioNJDp

Zgodnie z ustawą tegoroczny deficyt ma wynieść nie więcej niż 52 miliardy 214 milionów złotych, dochody prawie 248 miliardów 870 milionów złotych a wydatki nieco ponad 301 miliardów 82 miliony złotych.

Ustawa budżetowa trafi teraz do podpisu prezydenta. Zgodnie z Konstytucją prezydent podpisuje ustawę budżetową w ciągu 7 dni. Lech Kaczyński może też przed podpisaniem zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności ustawy z Konstytucją. W takim przypadku Trybunał orzeka w tej sprawie nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Minister finansów Jacek Rostowski mówi, że to budżet odpowiedzialny. Na czasy nadal trudne, chociaż przez 2009 roku Polska przeszła bez recesji.

bEioNJDr

POSŁUCHAJ MINISTRA FINANSÓW:

- _ Jeśli ten rok ma być lepszy od ubiegłego to dlaczego gwarantuje się 5 i pół miliarda złotych dla FUS na wypłatę świadczeń gwarantowanych _ - zastanawia się wiceprzewodnicząca komisji finansów publicznych Aleksandra Natalli-Świat.

Posłanka PiS jest oburzona, że koalicja uznała poprawki jej klubu za _ kosmiczne _ i z takim uzasadnieniem zostały odrzucone. Jedna z nich dotyczyła realizacji programu _ szklanka mleka _ w szkole przez pięć, a nie tylko przez trzy dni w tygodniu.

POSŁUCHAJ POSŁANKI PiS:


bEioNJDx

ZOBACZ TAKŻE:

bEioNJDS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)