Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew chlebowski
07.12.2007 07:08

Budżetowy koncert zyczeń - posłowie chcą 10 mld zł

Posłowie zgłosili około 300 poprawek do budżetu, zwiększając jego wydatki o ponad 10 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Posłowie zgłosili około 300 poprawek do budżetu, zwiększając jego wydatki o ponad 10 miliardów złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Nowe propozycje zgłosili także przedstawiciele koalicji. Jednak nakazano im jednak wycofać wszystkie nieuzgodnione z klubami pomysły.

Kluby poselskie są najbardziej szczodre dla nauczycieli. Koalicja ma nadzieję, że znajdzie dla nich dodatkowe 2 miliardy. PiS chce, by ich wynagrodzenia w przyszłym roku wzrosły o 10 procent - czytamy w "Rzeczpospolitej". LiD proponuje jeszcze więcej, tak by podwyżki sięgały piętnastu procent.

Większość posłów, którzy indywidualnie zgłosili poprawki, chce przede wszystkim większych nakładów na lokalne inwestycje. PiS na przykład chce, by 100 milionów złotych poszło na budowę obwodnicy Rzeszowa, a kolejne 15 milionów na tamtejsze lotnisko.

"Dodatkowych środków na lokalne inwestycje chcieli także koalicyjni parlamentarzyści. Domagali się między innymi modernizacji drogi z Kluczborka do Radomska" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Szef Klubu PlatformyZbigniew Chlebowski(na zdjęciu) powiedział, że koalicyjni posłowie z powodu "bardzo trudnego budżetu" nie mogą zgłaszać poprawek regionalnych. Poseł wyraził też nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie za rok.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz