Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bush: Nieposłuszeństwo Iranu musi mieć konsekwencje

0
Podziel się:

Prezydent George W. Bush oświadczył, że Iran musi ponieść konsekwencje niedotrzymania wyznaczonego przez ONZ na 31 sierpnia terminu wstrzymania prac nad wzbogacaniem uranu.

Bush: Nieposłuszeństwo Iranu musi mieć konsekwencje
(PAP/EPA/Konstantin Zavrazhin)

Prezydent USA George W. Bush oświadczył, że Iran musi ponieść konsekwencje niedotrzymania wyznaczonego przez ONZ na 31 sierpnia terminu wstrzymania prac nad wzbogacaniem uranu.

*ZOBACZ TAKZE: *USA tworzą listę sankcji wobec Iranu"My dokonaliśmy wyboru. Będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi sojusznikami nad znalezieniem rozwiązania dyplomatycznego, ale nieposłuszeństwo Iranu musi mieć konsekwencje i nie możemy pozwolić, żeby Iran opracował broń nuklearną" - powiedział Bush na spotkaniu z weteranami.

Spotkanie "szóstki" - pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Chin) oraz Niemiec - w sprawie prowadzonego przez Iran programu atomowego i ewentualnego nałożenia na Teheran sankcji odbędzie się 7 września w Berlinie - zapowiedział zachodni dyplomata. Wcześniej Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła, że Iran nadal wzbogaca uran, mimo że w czwartek upływa wyznaczony przez Radę Bezpieczeństwa termin zaprzestania tych prac.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)