Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Buzek wygrał polsko-włoskie derby

0
Podziel się:

Nasz eurodeputowany oficjalnym kandydatem największej frakcji PE na szefa tej instytucji.

Buzek wygrał polsko-włoskie derby
(PAP/Wiktor Dąbkowski)

Jerzy Buzek jest już oficjalnym kandydatem chadeków na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Deputowani z Europejskiej Partii Ludowej wybrali go przez aklamację.

Adam Jasser z Centrum Strategii Europejskiej demos Europa uważa, że to nie tylko sukces Jerzego Buzka, ale także Polski:

Ekspert do spraw unijnych Marek Sarjusz-Wolski nie zgadza się z opiniami, że to jest tylko funkcja reprezentacyjna:

W opinii Marka Sarjusza-Wolskiego wybór Jerzego Buzka na szefa parlamentu nie przekreśla naszych szans na ważne stanowisko w Komisji Europejskiej:

Polak nie miał dziś kontrkandydatów. Jedyny rywal - Włoch Mario Mauro wycofał się z walki przedwczoraj, a chadecy uniknęli w ten sposób głosowania i podziału grupy.

Mario Mauro mówił, że rywalizacja między nim a Jerzym Buzkiem była postrzegana jako _ derby między Włochami a Polską _.
Mauro, cytowany przez agencję Ansa, podczas spotkania Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli powiedział, że po raz pierwszy pojechał do Polski w 1981 roku, gdy dopiero rodziła się _ Solidarność _ i - jak dodał - powrócił stamtąd _ z wielkim bólem _, gdyż zobaczył naród żyjący w dyktaturze.

Polska _ pełnoprawnie weszła w kontekst wartości i europejskiego przeznaczenia _ - stwierdził Mario Mauro. Dodał: _ nigdy nie czułem wrogości czy konkurencji wobec Polski lub Buzka _.

_ Teraz jesteśmy wszyscy bliscy Jerzemu, który jest naszym przewodniczącym _ - oświadczył polityk włoskiej centroprawicy, prosząc deputowanych o to, aby wyrazili _ głęboką wdzięczność _ włoskiej delegacji w Parlamencie Europejskim. Słowa te przyjęto owacją na stojąco.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)