Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Chlebowski broni się przez atak, jest wytrenowany"

0
Podziel się

Były szef klubu PO zaprzeczył istnieniu afery.

"Chlebowski broni się przez atak, jest wytrenowany"
(PAP/Jacek Turczyk)
bEiimbLV

aktualizacja: 8:22

*- _ Broni się przez atak _ - mówi poseł PISMariusz Kamiński. - _ Jest wytrenowany z każdej strony _ - komentuje inny z posłów tej partiiZbigniew Wassermann. - _ Tylko zadziwiająco mało pamięta _ - dodajeBartosz Arłukowiczz SLD. *

Po kilkunastogodzinnym przesłuchaniu - jak zauważyłSławomir Neumannz PO w rozmowie z TVN24 -Zbigniew Chlebowskinie zdradzał oznak zmęczenia. Był w wiele lepszej kondycji niż podczas krótkiej konferencji prasowej tuż po ujawnieniu kompromitujących nagrań kilka miesięcy temu.

bEiimbLX

Były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski spokojnie zapewniał przed komisją śledczą, że jego działania ws. ustawy hazardowej były zawsze zgodne z prawem i podyktowane troską o publiczne pieniądze.

Zaprzeczył, by lobbował w interesie branży hazardowej. Przekonywał, że kompromitujące nagranie nie ma pokrycia w jego późniejszych działaniach politycznych.

Uważa też, że były szef CBA Mariusz Kamiński manipulował informacjami, by go zaatakować. Były przewodniczący PO zarzuca mu zmanipulowanie materiałów, w tym stenogramów opublikowanych w mediach oraz wciągnięcie w kłamstwa konstytucyjne organy państwa.

Chlebowski podkreślał, że nigdy nie zabiegał o korzystne dla branży hazardowej zapisy w ustawie.

bEiimbMd

Były szef klubu PO oświadczył również, że czuje się niewinny, a oskarżenia kierowane pod jego adresem uznaje za atak polityczny na siebie i Platformę Obywatelską. Zaprzeczył, by szczególnie interesował się pracami nad ustawą hazardową.

PiS: Niepotrzebne przesłuchanie i techniki psychologiczne

Poseł PiS Mariusz Kamiński z kolei uważa, że zarzuty stawiane byłemu szefowi CBA przez przesłuchiwanego to tylko jego strategia obrony.

POSŁUCHAJ POSŁA KAMIŃSKIEGO:

Zbigniew Wassermann uważa, że przesłuchanie Chlebowskiego było niepotrzebne. Zdaniem posła PiS, nie było ono rzeczowe, ponieważ członkowie komisji śledczej nie mieli dostępu do dokumentów, które są w posiadaniu prokuratury.

bEiimbMe

POSŁUCHAJ POSŁA WASSERMANNA:

Wassermann nie wziął udziału w przesłuchaniu Jerzego Jaskierni. Powiedział, że kilkunastogodzinne rozmowy ze Zbigniewem Chlebowskim były zbyt męcząc.

POSŁUCHAJ POSŁA WASSERMANNA:

Zdaniem Wassermanna, posłom nie uda się zakończyć prac do 28. lutego - jak przewiduje uchwała o komisji.

bEiimbMf

Z kolei przewodnicząca klubu parlamentarnego PiS Grażyna Gęsicka jest zdania, że wczorajsze wystąpienie Chlebowskiego był pokazem wyćwiczonych technik psychologicznych. W opinii Gęsickiej, od czasu ujawnienia afery hazardowej Chlebowski był przygotowywany do wystąpienia przed sejmową komisją śledczą, by wypaść jako człowiek uczciwy i pewny siebie.

Grażyna Gęsicka mówiła w Sygnałach Dnia, że wszystkie techniki użyte podczas zeznań Chlebowskiego nie przykryją faktu, że on i inni prominentni politycy PO mieli podejrzane kontakty ze środowiskiem hazardowym.

POSŁUCHAJ SZEFOWEJ KLUBU PiS:


bEiimbMg

Gęsicka podkreśla, że wczorajszy Chlebowski, zeznający godzinami przed komisją, to zupełnie inny człowiek niż ten, który nerwowo tłumaczył się z afery hazardowej na konferencji prasowej po ujawnieniu sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiimbMy
KOMENTARZE
(0)