Notowania

afera hazardowa
01.12.2009 12:13

Chlebowski po przerwie wrócił do Sejmu

Były szef klubu PO zniknął z życia publicznego po wybuchu afery hazardowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były szef klubu POZbigniew Chlebowskipo dwóch miesiącach nieobecności pojawił się w Sejmie. _ - Wracam dzisiaj do pracy w parlamencie _ - powiedział deklarując, że jest gotów stanąć przed hazardową komisją śledczą w każdej chwili.

Chlebowski, którypo wybuchu tzw. afery hazardowej, stracił stanowisko szefa klubu PO, powiedział, że przez okres swojej nieobecności w Sejmie, odpoczywał. _ - Potrzebowałem odpoczynku, wewnętrznej refleksji, ale także bliskiego spotkania z rodziną, najbliższymi _ - dodał polityk.

_ - Cieszę się, że w międzyczasie powstała komisja śledcza, wierzę, że komisja będzie w stanie wyjaśnić wszystkie wątki; jestem w stanie stanąć przed komisją śledczą choćby dzisiaj _ - podkreślił Chlebowski.

Według materiałów CBA, politycy PO - Chlebowski orazMirosław Drzewieckimieli - podczas prac nad projektem zmian w ustawie o grach i zakładach wzajemnych - lobbować na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj politycy odrzucają zarzuty, jednak Drzewiecki stracił funkcję ministra sportu, a Chlebowski - funkcję szefa klubu PO i przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Pod koniec października Chlebowski poinformował, że postanowił zawiesić członkostwo w partii i jej klubie parlamentarnym. _ _

_ - W obliczu nagonki politycznej rozpętanej przez służbę specjalną, do czasu zakończenia prac komisji śledczej, postanowiłem zawiesić swoje członkostwo w klubie parlamentarnym PO oraz w samej partii _ - napisał Chlebowski w oświadczeniu. Podkreślił, że z powodu _ nieustannych ataków _ na niego najbardziej cierpi jego rodzina. _ Mam nadzieję, że moja decyzja pozwoli przynajmniej trochę odetchnąć moim najbliższym _ - napisał.

* [ Neumann ujawnia listę świadków komisji "**hazardowej**" ]( http://news.money.pl/artykul/neumann;ujawnia;liste;swiadkow;komisji;hazardowej,8,0,561160.html )
* [ Kapica na pierwszy ogień komisji **hazardowej** ]( http://news.money.pl/artykul/kapica;na;pierwszy;ogien;komisji;hazardowej,57,0,560953.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: afera hazardowa, chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz