Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cimoszewicz nie wyklucza startu w wyborach do PE

0
Podziel się:

Były premier uzależniania to od powstania wspólnej listy centrolewicy.

Cimoszewicz nie wyklucza startu w wyborach do PE
(PAP/Artur Reszko)

Były premier uzależniania to od powstania wspólnej listy centrolewicy.

_ - Ja nie wykluczam kandydowania do europarlamentu, co w moim wypadku byłoby całkiem naturalne, natomiast ciągle mówić o tym jest jeszcze za wcześnie, mam swoje obecne zobowiązania, jestem senatorem i nie jest mi łatwo podjąć taką decyzję _ - powiedział Cimoszewicz w radiu TOK FM.

Jak dodał, do kandydowania namawiają go politycy SLD i SdPl, w tym eurodeputowany SocjaldemokracjiDariusz Rosati. Cimoszewicz podkreślił, że _ prawdopodobieństwo jego zgody _ na kandydowanie zwiększałoby ewentualne powstanie wspólnej listy centrolewicy w wyborach do PE.

_ - Uważam, że w wyborach europejskich bardzo szeroko rozumiana centrolewica, środowiska centrum i lewicy polskiej powinny ustanowić wspólną listę. Nie wiem, czy tak będzie, ludzie popełniają błędy i mogą tutaj postąpić niemądrze, ale tak należałoby postąpić _ - podkreślił senator.

Cimoszewicz był również pytany o spotkanie z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miało dojść w połowie września w USA. Obaj politycy - jak pisał niedawno _ Dziennik _ - mieli podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych rozmawiać m.in. o możliwości startu Cimoszewicza w nadchodzących eurowyborach.

_ - Nie spotkaliśmy się. Może trochę prawdą jest, że kiedy uzmysłowiliśmy sobie, że w tym samym czasie będziemy w Stanach, to myśleliśmy o jakimś wspólnym weekendzie, ale później okazało się, że jest to nierealne _ - powiedział senator.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)