Notowania

grzegorz napieralski
06.11.2008 12:10

Cimoszewicz próbuje zjednoczyć lewicę

Mają mu w tym pomóc wybory do europarlamentu w 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

Włodzimierz Cimoszewicz podejmuje próbę zjednoczenia środowisk lewicowych w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. O wspólnej liście rozmawiał on z przewodniczącym SLDGrzegorzem Napieralskim.

_ - Rozmawialiśmy o tej idei. I zetknąłem się z bardzo poważnym zrozumieniem tej inicjatywy oraz gotowością jej poparcia i włączenia w realizację _ - stwierdził Cimoszewicz.

_ _

Jednocześnie Cimoszewicz nie wykluczył, że będzie startował w wyborach.

_ - Ja to poważnie rozważam. Moja decyzja będzie jednoznacznie uzależniona od sukcesu bądź porażki inicjatywy o której mówiłem _ - przyznaje Cimoszewicz.

Natomiast szef SLD Grzegorz Napieralski kategorycznie stwierdził, że nowa inicjatywa zjednoczenia środowisk lewicowych wokół wyborów do europarlamentu, nie jest powrotem do koncepcji LiD bis.

_ - Nie chcemy tutaj mówić o czymś bis, ani o czymś innym.Taka prosta kalka nie ma przełożenia _ - stwierdza krótko Napieralski.

* ZOBACZ TAKŻE:*

* [ Cimoszewicz: Wystartuję, jeśli lewica się zjednoczy ]( http://news.money.pl/artykul/cimoszewicz;wystartuje;jesli;lewica;sie;zjednoczy,116,0,382836.html )
* [ Cimoszewicz nie wyklucza startu w wyborach do PE ]( http://news.money.pl/artykul/cimoszewicz;nie;wyklucza;startu;w;wyborach;do;pe,179,0,372403.html )
* [ Cimoszewicz: Potrzeba poczucia, że lepiej być razem ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/cimoszewicz;potrzeba;poczucia;ze;lepiej;byc;razem,235,0,359915.html )
Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz