Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Clinton w Jerozolimie rozmawia o Gazie

0
Podziel się:

Szefowa dyplomacji USA spotkała się m.in. z Szimonem Peresem.

Clinton w Jerozolimie rozmawia o Gazie
(PAP/EPA)
bESiAvBx

Szefowa dyplomacji amerykańskiej Hillary Clinton od rana rozmawia w Jerozolimie z izraelskimi przywódcami.

Na spotkaniu z prezydentem Szimonem Peresem potwierdziła stanowisko Waszyngtonu, w myśl którego Izrael ma prawo przeciwdziałać zbrojnie atakom rakietowym ze Strefy Gazy.

bESiAvBz

Stany Zjednoczone obiecały przekazać na pomoc dla Palestyńczyków 900 milionów dolarów. Hilary Clinton oświadczyła, że pieniądze te są wyrazem poparcia dla pokoju w regionie.

Hilary Clinton przekonywała prezydenta Peresa, że najlepszą receptą na bliskowschodni konflikt jest powstanie palestyńskiego państwa. Wezwała obie strony do podjęcia szybkich działań w tym kierunku. Zaznaczyła przy tym, że muszą się skończyć ataki rakietowe Hamasu na izraelskie terytoria.

Szefowa Departamentu Stanu powiedziała, że konflikt izraelsko-palestyński powinien zostać rozwiązany zgodnie z formułą _ dwóch państw dla obu narodow _.

ZOBACZ REPORTAŻ SKY NEWS O POMOCY USA DLA STREFY GAZY (ang.):

Peres podkreślił, że należy jak najszybciej podjąć decyzje w sprawie irańskich zbrojeń jądrowych i Strefy Gazy. Według niego, w Izraelu stanie się to możliwe po spodziewanym niedługo utworzeniu nowego rządu. Media izraelskie odebrały to jako aluzję o możliwości kolejnego uderzenia na Strefę Gazy.

bESiAvBF

ZOBACZ TAKŻE:

bESiAvCa
wiadomości
polityka
KOMENTARZE
(0)