Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co trzeci Polak pali papierosy

0
Podziel się:

Więcej palaczy niż w Polsce jest na Węgrzech, natomiast mniej w Czechach i na Słowacji.

Co trzeci Polak pali papierosy
(PAP/Andrzej Grygiel)

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS na Węgrzech, Słowacji, Czechach i Polsce, najwięcej palaczy papierosów jest wśród Węgrów (36 proc.). Papierosy pali niemal co trzeci Polak (32 proc.) i 29 proc. Czechów. Natomiast najmniej palaczy jest wśród Słowaków, gdzie pali tylko co czwarty ankietowany (24 proc.).

Z badań CBOS wynika, że Węgrzy wyprzedzają też pozostałe państwa, jeśli chodzi o odsetek regularnych palaczy. Aż 91 proc. Węgrów palących papierosy deklaruje, że pali regularnie. Wśród polskich palaczy jest również stosunkowo niewielu palących okazjonalnie (14 proc.), nieco więcej wśród słowackich (18 proc.). Najwyższy odsetek osób sięgających po papierosy w wyjątkowych okolicznościach odnotowano w Czechach, gdzie blisko co czwarty palacz (23 proc.) pali nieregularnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Według CBOS palacze ze wszystkich wymienionych państw najczęściej przyznają, że palą od 11 do 20 papierosów dziennie. Ponad połowie nałogowych palaczy w Polsce, Słowacji i na Węgrzech wystarcza taka dawka nikotyny w ciągu dnia. Nieco inaczej jest w Czechach, gdzie zauważalnie liczniejsza grupa niż w pozostałych krajach wypala nie więcej niż połowę paczki dziennie.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)