Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papierosy
30.05.2008 16:44

Co trzeci Polak pali papierosy

Więcej palaczy niż w Polsce jest na Węgrzech, natomiast mniej w Czechach i na Słowacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS na Węgrzech, Słowacji, Czechach i Polsce, najwięcej palaczy papierosów jest wśród Węgrów (36 proc.). Papierosy pali niemal co trzeci Polak (32 proc.) i 29 proc. Czechów. Natomiast najmniej palaczy jest wśród Słowaków, gdzie pali tylko co czwarty ankietowany (24 proc.).

Z badań CBOS wynika, że Węgrzy wyprzedzają też pozostałe państwa, jeśli chodzi o odsetek regularnych palaczy. Aż 91 proc. Węgrów palących papierosy deklaruje, że pali regularnie. Wśród polskich palaczy jest również stosunkowo niewielu palących okazjonalnie (14 proc.), nieco więcej wśród słowackich (18 proc.). Najwyższy odsetek osób sięgających po papierosy w wyjątkowych okolicznościach odnotowano w Czechach, gdzie blisko co czwarty palacz (23 proc.) pali nieregularnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Według CBOS palacze ze wszystkich wymienionych państw najczęściej przyznają, że palą od 11 do 20 papierosów dziennie. Ponad połowie nałogowych palaczy w Polsce, Słowacji i na Węgrzech wystarcza taka dawka nikotyny w ciągu dnia. Nieco inaczej jest w Czechach, gdzie zauważalnie liczniejsza grupa niż w pozostałych krajach wypala nie więcej niż połowę paczki dziennie.

Tagi: papierosy, palenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz