Notowania

donald tusk
25.05.2009 14:00

Cywilni rozmawiają z MON. Jutro porozumienie?

Pracownicy resortu kierowanego przez Bogdana Klicha chcą 212 zł podwyżki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

*Obie strony chcą podpisać porozumienie w sprawie wyższych pensji. Ma do tego dojść we wtorek. *

Zenon Jagiełło z _ Solidarności _ Pracowników Wojska przypomniał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że cywile zatrudnieni w strukturach armii chcą realizacji zapowiedzianych 212 złotych podwyżki.

Przewodniczący Jagiełło wyjaśnił, że porozumienie będzie określało zasady podziału wynegocjowanej kwoty. Związkowiec podkreślił, że podwyżki zostały podzielone na trzy mniejsze kwoty: pierwsza z budżetu MON, drugą będą stanowić dodatki, a trzecia część to nagrody.

Obecnie do porozumienia wprowadzane są ostatnie poprawki. Odbywa się to - jak podkreślił przewodniczący Zenon Jagiełło - w zespołach eksperckich, w których są przedstawiciele związku i ministerstwa.

_ Trwają przeliczenia złotówkowe. Musimy to dokładnie wyliczyć _ - powiedział IAR Jagiełło. Związkowcy - jak zaznaczył przewodniczący _ Solidarności _ zdają sobie sprawę z ograniczeń budżetu ministerstwa po odebraniu mu - w ramach oszczędności - 25 procent pieniędzy. Stąd tak skrupulatne wyliczenia.

Rozmowy o podwyżkach trwały od kilkunastu dni. Związkowo - resortowe negocjacje nabrały tempa po tym, jak tydzień temu około 200 cywilów przyjechało do Warszawy i przed budynkiem MON-u wyrażało swoje niezadowolenie z braku podwyżek.

Na początku maja związkowcy wysłali do premieraDonalda Tuskalist, w którym pisali, że jako personel cywilny są _ najgorzej opłacaną budżetową grupą zawodową _.

Z szacunków związkowców wynika, że cywilni pracownicy armii to duża grupa zawodowa - prawie 70 tysięcy osób.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz