Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czuma
09.12.2009 14:52

Czuma obronił fotel

Wbrew opozycji były minister sprawiedliwości pozostanie na czele komisji śledczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Andrzej Czumapozostaje członkiem sejmowej komisji śledczejbadającej domniemane naciski na organa władzy. Posłowie postanowili nie poddawać pod głosowanie wniosku posła LewicyKrzysztofa Matyjaszczykao usunięcie Czumy z komisji. Posiedzenie zakończyło się awanturą. *

Kolejny wniosek o usunięcie Czumy zgłosili jednak posłowie PiS. Wskazywali, że jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny spotkał się z prokuratorem nadzorującym śledztwo w sprawie Mariusza Kamińskiego.

Poseł PiSArkadiusz Mularczykchce, aby rozpatrzyć ten wniosek jeszcze przed jutrzejszym przesłuchaniem przed komisją byłego szefa CBA.

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

Tymczasem Andrzej Czuma nie obawia się, że wnioski w jego sprawie sparaliżują prace komisji śledczej.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA CZUMY:

Posłowie PiS zapowiedzieli, że jeżeli ich wniosek o wykluczenie Andrzeja Czumy nie przejdzie, złożą wniosek o przesłuchanie go przez komisję w charakterze świadka. Arkadiusz Mularczyk tłumaczy, że Czuma powinien odpowiedzieć na pytania na temat swoich działań w resorcie sprawiedliwości.

Posiedzenie zakończone awanturą

Politycy zarzucali sobie wzajemnie nieznajomość procedur prac w komisji i przepisów oraz o sposób działania komisji naciskowej. _ - Sami bierzecie udział w pracach tej komisji. Nas nie ma w prezydium. Jesteście za wszystko odpowiedzialni _ - stwierdził poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. _ - Byliście zapraszani na rozszerzone prezydia. Tylko nie przychodziliście. A jeśli już byliście, to tylko, żeby podpisać listę. Tak też było na posiedzeniach niejawnych - _ ripostował Węgrzyn.

- _ Pan kłamie - _odparowała Marzena Wróbel. _ - Zarzucił mi pan, że byłam na posiedzeniu niejawnym. Proszę znaleźć choć jedno takie. Ja się nawet nie spóźniam. Za to pana rzadko można spotkać nawet na posiedzeniach niejawnych, bo pan nie jest w stanie spokojnie wysiedzieć - _zarzuciła Węgrzynowi, posłanka PiS.

Zareagował Czuma:_ - Czy pani chce, żebyśmy roztrząsali czego pani nie jest w stanie zrobić. Niech pani nie mówi takich rzeczy. - Nie reagował pan, kiedy Węgrzyn kłamał, proszę umożliwić mi wyjaśnienie - _ nie ustępowała Wróbel.

Wtedy Czuma wstał i ogłosił, że zamyka posiedzenie.

Tagi: czuma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz