Notowania

proces
27.03.2009 11:49

Dorn kontra Kaczyński. Proces odroczono

Politycy przed sądem spotkają się ponownie 9 kwietnia. Dziś zeznawali świadkowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy przed sądem spotkają się ponownie 9 kwietnia. Dziś zeznawali świadkowie.

Były marszałek SejmuLudwik Dornżąda odJarosława Kaczyńskiego przeprosin, złotówki dla siebie i 5 tys. zł na cel społeczny za jego sugestie, jakoby nie płacił alimentów. Prezes PiS chce oddalenia pozwu. Przed Sądem Okręgowym w Warszawie stawili obaj, ale nie wypowiadali się dla licznie zebranych dziennikarzy; nie podali sobie rąk.

Na początku rozprawy pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego mec. Grzegorz Kuczyński złożył wniosek o utajnienie procesu (uzasadniał to już za zamkniętymi drzwiami). Adwokat Dorna mec. Agnieszka Metelska nie widziała powodów do utajnienia procesu, choć dopuściła utajnienie sprawy, gdyby mieli w niej zeznawać bliscy Dorna.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dorn o PiS: Jeszcze tu wrócę ]( http://news.money.pl/artykul/dorn;o;pis;jeszcze;tu;wroce,212,0,379348.html )
* [ Dorn poleciał za brak lojalności ]( http://news.money.pl/artykul/dorn;polecial;za;brak;lojalnosci,51,0,378931.html )

Sąd utajnił cały proces. Sędzia Halina Plasota powiedziała, że _ strona pozwana wskazała na takie przesłanki, które ostatecznie strona powodowa zaakceptowała _. Sędzia dodała, że jawność rozprawy jest wyłączana wtedy, gdyby mogła ujawniać _ szczegóły życia rodzinnego _. Sędzia podkreśliła, że nie może ujawnić szczegółów.

Dziś zeznawali świadkowie Dorna: jego żona i wicemarszałek Sejmu z PiSKrzysztof Putra- szczegóły nie są znane. Na następnej rozprawie 9 kwietnia obaj politycy zostaną przesłuchani przez sąd jako strony procesu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: proces, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz