Notowania

afera hazardowa
19.11.2009 09:44

Drzewiecki zataił spotkanie z Sobiesiakiem?

Bartosz Arłukowicz uważa, że doniesienia medialne powinna zbadać komisja śledcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Wiceszef sejmowej komisji śledczej do spraw afery hazardowejBartosz Arłukowiczz Lewicy uważa, że komisja powinna zbadać doniesienia medialne związane z aferą. W tym m.in. czy były minister sportuMirosław Drzewieckizataił spotkanie z biznesmenem powiązanym z hazardem. *

_ - Takich informacji dociera do nas coraz więcej. Każdego dnia coś się pojawia. Pytanie tylko, czy powinniśmy to oceniać w sferze doniesień medialnych, czy rzetelnej analizy w komisji śledczej. Jestem jednak zwolennikiem analizy dokumentów. Na razie analizujemy to, co się działo _ - powiedział Arłukowicz w radiu TOK FM.

W ten sposób odniósł się do doniesień _ Rzeczpospolitej _, według której były minister sportu Mirosław Drzewiecki kłamał w sprawie swojego spotkania z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem. Jednocześnie Arłukowicz przyznał, że na tym etapie nie uważa, że doszło do korupcji.

Według gazety Drzewiecki we wrześniu, czyli tuż przed wybuchem afery hazardowej, potajemnie spotkał się z biznesmenem tej branży Ryszardem Sobiesiakiem.

Zaraz po ujawnieniu przez dziennikarzy treści rozmów polityków PO z biznesmenami branży hazardowej na konferencji prasowej Drzewiecki mówił, że jego ostatnie spotkanie z Sobiesiakiem miało miejsce w maju. Po konferencji Drzewieckiego CBA poinformowało Kancelarię Premiera o tym, że minister minął się z prawdą w kwestii spotkania z Sobiesiakiem

Według materiałów CBA, Drzewiecki oraz inny prominentny polityk POZbigniew Chlebowskimieli - podczas prac nad projektem zmian w ustawie o grach i zakładach wzajemnych - lobbować na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj odrzucają zarzuty, jednak Drzewiecki odszedł z funkcji ministra sportu, a Chlebowski stracił funkcję szefa klubu PO i przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów.

* [ Kaczyński oskarża: PO nie chce wyjaśnić afery ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;oskarza;po;nie;chce;wyjasnic;afery,231,0,551911.html )
* [ Napieralski: **Komisja** hazardowa dostała za mało czasu ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;komisja;hazardowa;dostala;za;malo;czasu,87,0,555351.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz