Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dymek w miejscu publicznym jednak legalny

0
Podziel się:

Senatorowie odrzucili poprawkę zaostrzającą projekt ustawy "nikotynowej".

Dymek w miejscu publicznym jednak legalny
(PAP/EPA)

aktualizacja: 12:09

Nie będzie zaostrzenia zakazu palenia, Senat odrzucił poprawkę zakazującą palenia w miejscach publicznych. Senatorowie zdecydowali natomiast, że pomieszczenia do palenia będą mogły być tworzone tylko w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w których są przynajmniej dwie sale.

_ - Radykalny zakaz palenia nie uzyskałby poparcia w Sejmie - _ ocenił szef senackiej komisji zdrowia Władysław Sidorowicz (PO).

Za uchwaleniem całej tzw. ustawy antynikotynowej zagłosowało 76 senatorów, 6 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

Senator Sidorowicz dodał, że jeżeli ustawa w obecnym kształcie nie sprawdzi się, senatorowie są gotowi wystąpić z własną inicjatywą legislacyjną.

Będą specjalne strefy w klubach i restauracjach.

Poprawka wprowadzona przez Senat do ustawy antynikotynowej zakłada, że właściciele lokali gastronomiczno-rozrywkowych, które składają się z dwóch sal konsumpcyjnych, będą mogli wydzielać pomieszczenie do palenia. Będzie ono jednak musiało być szczelnie zamykane, wentylowane, a dym nie będzie mógł przenikać do innych sal.

W autobusach i pociągach jednak bez papierosa.

Projekt ustawy wprowadza też zakaz palenia m.in. w środkach transportu publicznego - taksówkach, samochodach służbowych oraz w publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci i na przystankach komunikacji miejskiej.

Ustawa wprowadza także zmiany w zakresie reklamy wyrobów tytoniowych. Zabrania m.in. rozpowszechniania komunikatów, wizerunków marek wyrobów tytoniowych lub symboli z nimi związanych i promocji, tzn. publicznego rozdawania, organizowania degustacji.

E-papierosy zostają.

Senatorowie odrzucili m.in. poprawki zakazujące produkcji e-papierosów i handlu nimi. Nie będzie też zakazu palenia podczas kierowania pojazdami.

Wprowadzono natomiast zmiany uniemożliwiające tworzenie palarni w szkołach i placówkach oświaty. Pomieszczenia do palenie będzie można tworzyć też w hotelach i domach pomocy społecznej.

Posłowie byli łagodniejsi dla palaczy

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)