Notowania

afera hazardowa
13.10.2009 12:31

Dymisje ministrów podpisane

Mirosław Drzewiecki, Grzegorz Schetyna i Andrzej Czuma oficjalnie stracili teki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent podpisał wnioski o odwołanie trzech ministrów: sportu -Mirosława Drzewieckiego, spraw wewnętrznych -Grzegorza Schetynyi sprawiedliwości - Andrzeja Czumy.

Minister Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta powiedział, że zgodnie z życzeniem szefa Kancelarii Premiera podpisane wnioski zostaną tam odesłane. Wypych dodał, że dotąd osoby odwoływane z funkcji albo odbierały dymisję w Pałacu Prezydenckim albo - jeśli sobie tego nie życzyły - Kancelaria Prezydenta przekazywała dokument osobie, której dymisja dotyczy.

Prezydencki minister poinformował, że powołanie na stanowisko rządowe drogą korespondencyjną nie jest możliwe:Zdaniem Pawła Wypycha wygląda na to, że premier przywiązuje wagę do momentu powołania a _ jak się żegna to już byle jak _.

Minister potwierdził, że prezydent zaopiniuje pisemnie wniosek premiera o odwołanie szefa CBA i odeśle go _ bez zbędnej zwłoki _ Paweł Wypych podkreśli, że byłoby lepiej gdyby premier dołączył do swojego wniosku uzsadnienie z jakiego powodu i na jakiej podstawie chce odwołaćMariusza Kamińskiego.

Raport Money.pl
*Internauci wybrali, kto powinien być ministrem * Zoll, Biernacki i Boniek będą najlepsi. Ale panie wolą Grasia - wynika z ankiety Money.pl. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: afera hazardowa, mirosław michał drzewiecki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz