Notowania

szczyt energetyczny
22.05.2008 10:00

Elektrownia atomowa i ropa gorącym tematem w Wilnie

Dzisiaj Lech Kaczyński z Valdasem Adamkusem będzie rozmawiał m.in. o bezpieczeństwie energetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

W Wilnie Lech Kaczyński spotka się z prezydentem Valdasem Adamkusem, z którym podczas szczytu polsko-litewskiego będzie rozmawiał między innymi o stosunkach Unii Europejskiej z Rosją oraz o piątkowym szczycie energetycznym w Kijowie.

Lech Kaczyński i Valdas Adamkus omówią poza tym kwestię wspólnej deklaracji, która ma zostać przyjęta na Ukrainie.

Bardzo ważnym punktem rozmów będą poza tym sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym - w tym budowa elektrowni atomowej w Ignalinie, jak też kwestia dostaw ropy do rafinerii w Możejach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Niespodziewane rozmowy prezydenta z premierem ]( http://news.money.pl/artykul/niespodziewane;rozmowy;prezydenta;z;premierem,120,0,343928.html )

Po rozmowach w Wilnie Lech Kaczyński i Valdas Adamkus polecą jednym samolotem na szczyt do Rygi, gdzie spotkają się z prezydentami Łotwy i Estonii - Valdisem Zatlersem oraz Tomasem Hendrikiem Ilvesem. Głównym tematem będą sprawy związane z piątkowym szczytem energetycznym w Kijowie - w tym między innymi z dostawami surowców energetycznych

W Rydze prezydenci wrócą również do rozmów na temat budowy elektrowni atomowej w Ignalinie i rozbudowy połączeń drogowych między naszymi krajami.

Tagi: szczyt energetyczny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz