Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
znp
25.06.2008 19:38

Fiasko rozmów nauczycieli z rządem

Kolejna tura rozmów zaplanowana została na 9 lipca. Nauczyciele stawiają ultimatum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Na 9 lipca została zaplanowana kolejna tura rozmów przedstawicieli rządu i związków zawodowych działających w oświacie. Podczas spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej poświęconego emeryturom nauczycielskim i podwyżkom wynagrodzeń nie doszło do porozumienia.

- _ Mam wrażenie, że kręcimy się w kółko _ - powiedział po spotkaniu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że podczas rozmów strona rządowa nie zaproponowała nic, co mogłoby skłonić związek do zmiany stanowiska ws. ewentualnej akcji protestacyjnej.

W środę zarząd główny ZNP podjął uchwałę o rozpoczęciu 1 września pogotowia protestacyjnego, a później - po wyczerpaniu procedur wynikających z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - o rozpoczęciu strajku, jeśli do 31 sierpnia rząd nie zagwarantuje spełnienia postulatów związku.

ZNP domaga się znacznego zwiększenia nakładów na oświatę w tym podniesienia płac nauczycieli o 50 proc. do 2010 r. oraz utrzymania możliwości przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury.

Tagi: znp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz