Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Giertych oskarża PiS o stosowanie "kruczków prawnych"

0
Podziel się:

Były wicepremier zeznaje przed sejmową komisją ds. nacisków.

Giertych oskarża PiS o stosowanie "kruczków prawnych"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 11.00

Roman Giertych oskarżył Prawo i Sprawiedliwość o wykorzystywanie za swoich rządów _ kruczków prawnych _, które miały służyć do umacniania władzy. Były wicepremier zeznaje przed sejmową komisją do zbadania nacisków na organa państwowe.

Roman Giertych przypomniał, że wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa rozpoczęły się od problemów ówczesnego rządu z budżetem.

Dzięki temu posunięciu zapadła decyzja o koalicji z PiS LPR-u i Samoobrony, które w obliczu przedterminowych wyborów były zagrożone - powiedział Giertych. Dodał również, że sam był temu przeciwny.

Giertych oskarża o zbieranie_ haków _

Roman Giertychw mediach kilkakrotnie twierdził, że prezes PiSJarosław Kaczyńskijako premier zbierał _ haki _ na polityków ówczesnej koalicji (Samoobrony i LPR) oraz opozycji, w tym m.in. na Grzegorza SchetynęiDonalda Tuska.

Jarosław Kaczyński miał - według Giertycha - rozpatrywać nawet scenariusz aresztowania żony Schetyny. Jak mówił Giertych, forma zbierania _ haków _ na Tuska _ była obrzydliwa _, a dane te dotyczyły spraw _ bardzo odległych, z przeszłości _. Według byłego wicepremiera, wszyscy politycy PO mieli teczki założone przez PiS.

Jarosław Kaczyński zarzucił Giertychowi kłamstwo i pozwał go. W reakcji Giertych złożył pozew wobec prezesa PiS. Jarosław Kaczyński zapewnił w lutym przed komisją śledczą do sprawy nacisków, że jako premier nie podejmował niezgodnych z prawem działań. Oświadczył, że nie było zbierania haków na polityków opozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)