Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gosiewski
03.02.2006 09:46

Gosiewski: Pakt stabilizacyjny otwarty dla innych ugrupowań

Umowa stabilizacyjna zawarta przez jego partię z Samoobroną i LPR jest otwarta dla innych ugrupowań, zapowiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Konkretnie wskazał na PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Umowa stabilizacyjna zawarta przez jego partię z Samoobroną i LPR jest otwarta dla innych ugrupowań, zapowiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Konkretnie wskazał na PSL. *
Otwarty charakter paktu potwierdzili pozostali goście programu "Rozmowy niedokończone" - poseł LPR Bogusław Kowalski i przewodniczący zespołu ekspertów Samoobrony Kazimierz Zdunowski.

"Pakt jest otwarty dla tych ugrupowań, które mają podobną wizję programową. Mówiliśmy o Polskim Stronnictwie Ludowym, które dziś nie jest sygnatariuszem tego porozumienia, ale wiele spraw poruszamy w tym pakiecie jest też interesujące dla tego ugrupowania" - powiedział Gosiewski.

"Mam nadzieję, że to będzie takie porozumienie, które będzie taką +kulą śniegową+, po prostu będzie pozwalało włączać kolejne podmioty. Mam nadzieję, że większość, którą stanowimy, a jest to 250 mandatów, +szabel+ w Sejmie, zostanie to wzbogacone o 25 +szabli+ PSL. Sądzę, że PSL będzie zainteresowane współpracą z naszym sojuszem" - dodał.

Szef klubu PiS podkreślił, że przy przyjmowaniu ważnych ustaw dla kraju liczy też na poparcie posłów PO, którzy są "mniej liberalni, a bardziej prawicowi".

"Nie należy traktować klubu PO jako jednolitości, są różni posłowie. To obserwujemy w trakcie prac i głosowań. Są oczywiście posłowie bardziej liberalni, jak pan Tusk, pan Schetyna, ale też są tacy posłowie bardziej prawicowo-konserwatywni" - mówił Gosiewski.

Zdaniem posła Kowalskiego, porozumienie PiS, Samoobrony i LPR "jest otwarte wszerz i w głąb". Wyjaśnił, że przez otwarcie "wszerz" rozumie współdziałanie na gruncie parlamentarnym partii i poszczególnych posłów. Zaznaczył, że w tym przypadku jest zgoda LPR na otwarcie na PSL. Jako otwarcie "w głąb" określił współpracę ze stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi przy tworzeniu ustaw.

Zdunowski podkreślił, że umowa stabilizacyjna wcale nie zamyka "kręgu zainteresowanych". Wskazał, że w przypadku projektów wielu ustaw można spodziewać się poparcia parlamentarzystów spoza partii, które zawarły pakt.

W czasie audycji do studia radiowo-telewizyjnego zatelefonował o. Tadeusz Rydzyk, który podziękował za zawarcie umowy stabilizacyjnej.

"Okazuje się, że jest nieprawdą, że Polacy nie potrafią się dogadać. Wy się różnicie - każde z ugrupowań nie jest takie samo jak to drugie, czy trzecie, a jednak wszystkim zależy na ojczyźnie. Może to różne spojrzenie na problemy, ojczyznę, może tylko ubogacać. I za to wam dziękujemy" - mówił redemptorysta, zwracając się do uczestników programu.

Tagi: gosiewski, pakt stabilizacyjny, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz