Notowania

gowin
12.03.2010 11:05

Gowin: Koalicja z całą PO, a nie z częścią

Jarosław Gowin odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Gowin, odnosząc się do słówJarosława Kaczyńskiegoo możliwej koalicji z _ częścią PO _, że koalicję zawiera się z całą PO, albo wcale. Wykluczył jednocześnie możliwość zawarcia takiej koalicji, przynajmniej w najbliższych latach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości J.Kaczyński powiedział w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _, że życzyłby sobie w przyszłym parlamencie koalicji z _ jakąś częścią PO _. _ Oczywiście nie tą od Palikota, ale tam są również inne części _ - dodał.

Gowin pytany w piątek w Radiu ZET o tę wypowiedź podkreślił, że _ nie ma czegoś takiego jak część PO _. _ Platforma jest całością i albo zawiera się koalicję z całą Platformą, albo tej koalicji nie będzie _ - zaznaczył.

_ - Wydaje mi się, że dalej od Palikota jest co najmniej pięć szóstych Platformy, więc rozumiem, że pan premier Kaczyński jest jednak bliski deklaracji, że chce koalicji z całą Platformą. Ale mówiąc serio: koalicji Platformy z PiS-em w najbliższych latach nie będzie, w ogóle trudno sobie (ją) wyobrazić. Dlatego, że ta wojna na górze, która rozpoczęła się w roku 2005, już dawno zeszła na dół i podzieleni są nie tylko politycy - podzielone są nasze elektoraty. Ta główna linia podziału wśród polskiego społeczeństwa przebiega właśnie między zwolennikami Platformy, a zwolennikami PiS-u _ - powiedział polityk Platformy.

J.Kaczyński powiedział też w wywiadzie, że premierDonald Tuskbędzie się zaJanusza Palikota_ w piekle w smole gotował _, bo Palikot _ demoluje polskie życie publiczne na poziomie propagandowych gadzinówek _.

_ - Mnie dwie rzeczy definitywnie dzielą od Jarosława Kaczyńskiego: na pewno we mnie nie ma samego dobra, nie mam też boskiej wszechwiedzy _ - skomentował te słowa Gowin.

* [ **Koalicja SLD z PiS-em, Napieralski i Kaczyński mówią "nie" ** ]( http://news.money.pl/artykul/koalicja;sld;z;pis-em;napieralski;i;kaczynski;mowia;nie,103,0,598375.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gowin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz