Notowania

paweł graś
27.04.2009 11:12

Graś o zaproszeniu: Nikt się nie obraża

Rzecznik rządu mówi, że wystąpienie prezydenta będzie mile widziane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

_ - PrezydentLech Kaczyńskidostał zaproszenie takie samo jak wszyscy inni goście, jeśli będzie chciał zabrać głos podczas konferencji poświęconej 5. rocznicy wejścia Polski do UE, to jego głos będzie bardzo mile widziany _ - powiedział rzecznik rząduPaweł Graś.

Konferencja _ Polska i Unia Europejska. Pięć lat po rozszerzeniu _ odbędzie się 30 kwietnia w Warszawie. Udział w niej wezmą m.in. premierDonald Tusk, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans- Gert Poettering i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Fotyga bez szans? "Słowa premiera jednoznaczne" ]( http://news.money.pl/artykul/fotyga;bez;szans;slowa;premiera;jednoznaczne,179,0,446899.html )
* [ Graś: Niech prezydent i PiS zaproponują rozwiązanie sporu ]( http://news.money.pl/artykul/gras;niech;prezydent;i;pis;zaproponuja;rozwiazanie;sporu,54,0,445238.html )

W sobotę prezydent skrytykował treść otrzymanego przez niego zaproszenia, w którym - jak powiedział - znalazł się m.in. zapis o konieczności wcześniejszego pojawienia się na konferencji.

_ - Oczywiście może przyjadę o pół godziny wcześniej, żeby mnie BOR sprawdził, bo takie dostałem zaproszenie, podobnie zresztą, jak mój poprzednik na stanowisku prezydenta, ale chyba zapomniano, że dzisiaj jestem prezydentem _ - powiedział L. Kaczyński

Graś powiedział w poniedziałek w RMF FM, że prezydent L.ech Kaczyński dostał takie samo zaproszenie, jak wszyscy inni goście i uczestnicy czwartkowej konferencji.

Pytany, czy prezydent będzie mógł zabrać głos podczas uroczystości, odparł: _ oczywiście, jeśli tylko sobie będzie życzył, jego głos będzie bardzo mile widziany _.

Rzecznik rządu poinformował, że w marcu do Kancelarii Prezydenta wysłano list z informacjami o obchodach i z propozycją nawiązania w tej sprawie kontaktu.

Dodał, że zaproszenia wysyłane zwykle do premiera Donalda Tuska z Kancelarii Prezydenta wyglądają tak samo. _ - Na większości jest zaproszenie dla pana Donalda Tuska z sugestią, by był 15, 20, 30 minut wcześniej - i to jest zupełnie normalne, ale nikt się na to nie obraża _ - powiedział Graś.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: paweł graś, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz