Notowania

wybory
25.08.2006 14:40

Hanna Gronkiewicz-Waltz prezydentem przedsiębiorców

Gdyby o zwycięstwie w wyborach na prezydenta Warszawy decydowali przedsiębiorcy, Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) wygrałaby je już w pierwszej turze z wynikiem 59,8 proc. głosów (wobec 50 proc. w lipcu) - wynika z sierpniowego sondażu BCC przesłanego w piątek PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Gdyby o zwycięstwie w wyborach na prezydenta Warszawy decydowali przedsiębiorcy, Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) wygrałaby je już w pierwszej turze z wynikiem 59,8 proc. głosów (wobec 50 proc. w lipcu) - wynika z sierpniowego sondażu BCC.

Autorzy sondażu zwracają uwagę, że Gronkiewicz-Waltz już w lipcowym sondażu uzyskała zdecydowaną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

"Ten znaczący wzrost poparcia dla kandydatki PO jest zapewne efektem oficjalnego rozpoczęcia przez nią kampanii wyborczej i akceptacji jej programu wyborczego" - uważają eksperci Business Centre Club (BCC).

Według sondażu, pozostali kandydaci odnotowali spadek poparcia. Drugie miejsce zajął Marek Borowski (SdPl) z wynikiem 27 proc. głosów (wobec 27,1 proc. w lipcu), choć oficjalnie jeszcze nie potwierdził swojej kandydatury.

Lider licznych sondaży przedwyborczych - kandydat PiS Kazimierz Marcinkiewicz - w sondażu BCC zajmuje dopiero trzecie miejsce, odnotowując spadek poparcia wśród przedsiębiorców z 12,5 proc. w lipcu, na 10,9 proc. głosów w sierpniu.

"Zła opinia przedsiębiorców o dokonaniach gospodarczych rządu Kazimierza Marcinkiewicza, wydaje się przekładać na wyniki sondaży przedwyborczych realizowanych wśród przedsiębiorców" - uważa BCC.

Pozostali kandydaci - Grzegorz Tuderek (Samoobrona), Marcin Święcicki (Partia Demokratyczna), Wojciech Wierzejski (LPR) uzyskali symboliczne poparcie ankietowanych. Zdaniem BCC, ostateczna walka w wyborach rozegra się pomiędzy pierwszymi trzema kandydatami.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-24 sierpnia br. wśród warszawskich przedsiębiorców - członków BCC.

Tagi: wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz