Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indonezja: Policja schwytała terrorystę nr 1 w kraju

0
Podziel się:

Indonezyjska policja schwytała przywódcę działającej w Azji Południowo-Wschodniej siatki terrorystycznej Dżimah Islamija, ściśle związanej z Al-Kaidą.

Indonezyjska policja schwytała przywódcę działającej w Azji Południowo-Wschodniej siatki terrorystycznej Dżimah Islamija, ściśle związanej z Al-Kaidą.

Według miejscowej elitarnej jednostki antyterrorystycznej, pojmany - znany jako Zarkarsi albo Mbah - był najbardziej poszukiwanym terrorystą w kraju. Aresztowano go w ubiegłą sobotę w czasie operacji antyterrorystycznej. Władze Indonezji twierdzą, że koordynował wszystkie działania terrorystów Dżimah Islamija w regionie.

W środę indonezyjska policja poinformowała o aresztowaniu innego członka siatki - Abu Dudżanę, podejrzanego o kierowanie bojowym skrzydłem organizacji. W czasie piątkowej konferencji prasowej wyjaśniono, że obu terrorystów zatrzymano tego samego dnia, jednak w czasie różnych akcji.

Celem walki Dżimah Islamija jest powołanie muzułmańskiego państwa wyznaniowego na połączonych terytoriach Brunei, Indonezji, Malezji, Singapuru, południowych Filipin i Tajlandii. Organizacja działa głównie w Indonezji, Malezji i Tajlandii, być może również w Pakistanie. Utrzymuje kontakty z wieloma ugrupowaniami ekstremistycznymi w świecie, w tym blisko współpracuje z Al-Kaidą Osamy bin Ladena.

Siatkę oskarża się o krwawe zamachy na wyspie Bali z 2002 roku, kiedy zginęło ponad 200 osób, ambasadę Australii w Dżakarcie w roku 2004 i hotel Marriot w stolicy Indonezji z 2003 r. Organizacja podejrzana jest również o przygotowanie ataków na Filipinach.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)