Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Instrukcja wyborcza prezydenta. Głosować na "patriotów"

0
Podziel się:

Lech Kaczyński zaapelował o udział w wyborach.

Instrukcja wyborcza prezydenta. Głosować na "patriotów"
(PAP/Jacek Turczyk)
bEsmVFTV

_ - Polacy powinni głosować w niedzielnych wyborach, aby cała Polska miała reprezentację w Parlamencie Europejskim _- taką opinię wyraził prezydentLech Kaczyński.

Prezydent mówił o tym w wywiadzie dla _ Sygnałów Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Prezydent zaapelował o udział w wyborach.

bEsmVFTX

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO:

Lech Kaczyński dodał, że od frekwencji będzie zależeć znaczenie polskich deputowanych w Parlamencie. Prezydent podkreślił, że w Parlamencie Europejskim powinni się znaleźć szczególnie zdeklarowani patrioci, przywiązani do tradycji, myślący o naszej przeszłości, traktujący Polskę jako państwo silne i nieskłonni do uginania się.

Lech Kaczyński powiedział, że odezwa niemieckich partii CDU i CSU w sprawie powojennych przesiedleń świadczy o antypolskiej postawie największej niemieckiej koalicji. Jest to głęboko niepokojące.

Prezydent opowiedział się za wprowadzeniem do konstytucji zapisów gwarantujących trwałość i nienaruszalność polskiej własności na ziemiach zachodnich i północnych:

bEsmVFUd

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO:


Lech Kaczyński powiedział, że decyzję w sprawie ustawy medialnej podejmie nie wcześniej, niż na początku lipca. Prezydent wyjaśnił, że ustawa jeszcze do niego nie trafiła. Stanie się to właśnie na początku lipca. Prezydent uznał za spekulacje opinie, że skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:

bEsmVFUy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)