Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
11.06.2007 06:01

Irak: 2 żołnierze USA zabici

Dwa żołnierze amerykańscy zostali zabici w niedzielę w Iraku, a dwa inni zostali ranni w trakcie zbrojnych ataków przeciwko siłom USA - poinformowało dowództwo amerykańskie w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Dwa żołnierze amerykańscy zostali zabici w niedzielę w Iraku, a dwa inni zostali ranni w trakcie zbrojnych ataków przeciwko siłom USA - poinformowało dowództwo amerykańskie w tym kraju.

Na południu Iraku zginął żołnierz sił powietrznych USA, a inny żołnierz został ranny w wyniku wybuchu bomby podłożonej na poboczu drogi i odpalonej w chwili, gdy w pobliżu przejeżdżał amerykański konwój.

"Lotnik z 586 pułku ekspedycyjnego został zabity, a inny został ranny w trakcie operacji konwojowej na południu Iraku, w wyniku wybuchu bomby pod ich pojazdem" - stwierdza się w oficjalnym komunikacie sił powietrznych. "Ranny lotnik jest w dobrej formie i będzie mógł powrócić na swe stanowisko" - napisano.

"Atak przeprowadzono dziś około 3:00 nad ranem, w pobliżu miasta Diwanija, o 180 km na południe od Bagdadu, wkrótce po tym, jak konwój opuścił bazę Camp Cedar, w pobliżu tego miasta, udając się w kierunku lotniska w Bagdadzie" - poinformował francuską agencję AFP kapitan Shilo Weir, przedstawiciel amerykańskiego dowództwa.

Dalsze straty armia amerykańska poniosła w trakcie walk na południe od Bagdadu - podano w drugim komunikacie amerykańskiego dowództwa. Zginął tam jeden żołnierz amerykańskich, a drugi został ranny - sprecyzowano.

Po niedzielnych stratach liczba amerykańskich żołnierzy zabitych w Iraku od początku czerwca wzrosła do 24.

W sumie od początku inwazji amerykańskiej na Irak, to jest od ponad 4 lat, w kraju tym zginęło już 3497 żołnierzy USA i członków personelu towarzyszącego - oblicza AFP na podstawie danych udostępnianych przez Pentagon.

W maju liczba zabitych w Iraku żołnierzy amerykańskich była najwyższa od listopada 2004 roku. W ub. miesiącu zginęło w Iraku 123 Amerykanów, przeważnie w stolicy kraju Bagdadzie i na jego przedmieściach, a także na obszarach położonych na północ od Bagdadu.

Tagi: irak, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz