Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iskandery u granic Polski. Nie tylko w Kaliningradzie?

0
Podziel się:

Na Białorusi wkrótce mogą pojawić się rosyjskie rakiety.

Iskandery u granic Polski. Nie tylko w Kaliningradzie?
(EPA/PAP)

Według białoruskiego portalu TuT.by, na Białorusi wkrótce mogą pojawić się rosyjskie systemy rakietowe typu Iskander.

Białoruś i Rosja kilka tygodni temu podpisały porozumienie o utworzeniu wspólnych oddziałów obrony powietrznej. Zgodnie z porozumieniem, dowódcę regionalnych sił obrony powietrznej Związku Białorusi i Rosji mianować będą wspólnie prezydenci Dimitrij Miedwiediew i Aleksander Łukaszenka.

Białoruski portal TuT.by powołuje się na wypowiedzi szefa rosyjskiej firmy, zajmującej się eksportem sprzętu wojskowego Nikołaja Dimidiuka, który przyznał, że wkrótce na Białorusi może pojawić się rosyjska brygada obsługująca systemy rakietowe typu Iskander. Miałby to być jeden z elementów wspólnych, białorusko - rosyjskich sił obrony powietrznej.

Urzędnik nie wykluczył również dostaw tego typu rakiet dla armii białoruskiej w ramach zwykłych kontraktów handlowych. _ - Póki co nie ma żadnych ograniczeń na dostawy sprzętu wojskowego dla Białorusi _ - cytuje Dimidiuka białoruski portal.

Kilka dni temu rosyjskie media informowały o planach rozmieszczenia systemów rakietowych typu Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim. Miałaby to być odpowiedź Moskwy na budowę elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)