Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael nie chce "humanitarnego" rozejmu

0
Podziel się:

Izrael odrzucił w piątek rosyjski plan ogłoszenia 72-godzinnego, "humanitarnego" rozejmu
między Izraelem i Hezbollahem.

Izrael nie chce "humanitarnego" rozejmu
(PAP/ Mohamed Messara)

Izrael odrzucił w piątek rosyjski plan ogłoszenia 72-godzinnego, "humanitarnego" rozejmu między Izraelem i Hezbollahem.

Jak powiedział w wywiadzie radiowym ambasador Izraela przy ONZ Dan Gillerman, taki plan "służyłby tylko jednemu celowi: ułatwiłby przegrupowanie i odzyskanie sił przez Hezbollah". Gillerma przedstawił swój punkt widzenia ambasadorowi Rosji przy ONZ Witalijowi Czurkinowi.

Ambasador Czurkin zapowiedział wniesienie przez Rosję pod oWitalij Czurkin:
_ W Libanie szaleje wojna, a sytuacja humanitarna staje się katastrofalna _ brady Rady Bezpieczeństwa projektu rezolucji wzywającej do 72-godzinnego rozejmu.

Czurkin wskazuje na bezwzględną potrzebę wstrzymania ognia, bowiem - podkreślił - sytuacja w Libanie wymaga natychmiastowego działania i nie pozwala na oczekiwanie, aż USA i Francja uzgodnią ostateczną wersję swojego projektu rezolucji.

"Uważamy, że to zły pomysł" - skwitował propozycję rosyjską Gillerman, sugerując że taki rozejm odwróciłby uwagę od podstawowej kwestii: działań na rzecz bardziej trwałego, kompleksowego rozwiązania.

Wcześniej podawano, że wypowiedział się w tej sprawie ambasador USA przy ONZ John Bolton, który oświadczył, że nie sądzi, aby było wskazane rozpraszanie uwagi na dodatkowe projekty rezolucji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)