Notowania

izrael
26.10.2007 18:06

Izrael protestuje przeciwko Benderowi

Izrael wystosował oficjalny protest w związku z wyznaczeniem Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu. Pisze o tym izraelski dziennik "Maariw".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Izrael wystosował oficjalny protest w związku z wyznaczeniemRyszarda Benderana marszałka seniora Senatu. Pisze o tym izraelski dziennik "Maariw".

Według informacji gazety, protest przekazała na ręce prezydentaLecha Kaczyńskiegoambasada Izraela w Warszawie. Dziennik zastanawia się, czy sprawa może stać się początkiem kryzysu w stosunkach między Polską a Izraelem.

ZOBACZ TAKŻE:
5 listopada pierwsze posiedzenie SejmuGazeta przypomina, że Ryszard Bender siedem lat temu powiedział w Radiu Maryja, że Auschwitz-Birkenau nie był obozem zagłady, a część żydowskich i cygańskich więźniów zmarła tam z powodu ciężkiej pracy.

Cytowani przez "Maariw" dyplomaci w ambasadzie izraelskiej w Warszawie informują, że do ostatniej chwili będą nakłaniać prezydenta Kaczyńskiego do zmiany decyzji w sprawie wyznaczenia Bendera na osobę otwierającą pierwsze posiedzenie Senatu nowej kadencji.

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz