Notowania

izrael
06.10.2008 14:42

Izrael wzywa Moskwę: Nie handlujcie bronią z Iranem

Tel Awiw uważa, że postępowanie Rosji może naruszyć równowagę sił na Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Premier Izraela Ehud Olmert przeprowadzi dziś i jutro rozmowy w Moskwie na temat planowanych przez Rosję dostaw broni do Iranu i państw arabskich. *

Izraelczycy ostrzegają, że tego rodzaju postępowanie może w poważnym stopniu naruszyć równowagę sił na Bliskim Wschodzie.

Wizyta Ehuda Olmerta w Moskwie potrwa zaledwie 24 godziny, a jej program nie przewiduje spotkania z premierem Putinem. Olmert rozmawiać będzie wyłacznie z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem i szefem dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

Zdaniem komentatorów w Jerozolimie, nieobecność Putina jest wyraźnym sygnałem, że Moskwa nie zamierza, przynajmniej w najbliższym czasie, zmienić swojej polityki bliskowschodniej.

Nie dalej jak wczoraj minister obrony Izraela Ehud Barak wezwał Rosję do anulowania zamierzonych transakcji bronią, w ramach których Iran otrzymałby supernowoczesne systemy antyrakietowe i przeciwlotnicze typu S-300.

Wszystko wskazuje na to, że Olmert podczas wizyty w Moskwie - w ramach gestu dobrej woli - powiadomi, że Rosja będzie mogła odzyskać niektóre nieruchomości w Jerozolimie zakupione jeszcze za cara.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Premier Izraela złożył dymisję  ]( http://news.money.pl/artykul/premier;izraela;zlozyl;dymisje,106,0,371818.html )
* [ Syria przekłada negocjacje pokojowe z Izraelem ]( http://news.money.pl/artykul/syria;przeklada;negocjacje;pokojowe;z;izraelem,167,0,366247.html )
* [ Rosjanie jadą do Izraela ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;jada;do;izraela,239,0,371695.html )
Tagi: izrael, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz