Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

J.Kaczyński: Komorowski lekceważy Sejm

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że marszałka oplata gruba pajęczyna różnych podejrzeń.

J.Kaczyński: Komorowski lekceważy Sejm
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Marszałek SejmuBronisław Komorowski(PO) lekceważy Sejm i reguły gry _- powiedział prezes PiSJarosław Kaczyński.

Wczoraj klub PiS złożył w Sejmie wnioski o odwołanie Komorowskiego z funkcji marszałka Sejmu orazStefana Niesiołowskiego z funkcji wicemarszałka izby.

PiS domaga się odwołania Komorowskiego m.in. w związku z jego _ niejasnymi kontaktami z byłymi funkcjonariuszami WSI _ oraz jego zachowaniem podczas zamieszania wokół uchylenia immunitetuZbigniewowi Ziobrze w trakcie ostatniego przed wakacjami posiedzenia Sejmu.

_ - Sytuacja, w której się znalazł pan Komorowski, jak mi się wydaje na mocy własnych decyzji, czyli, można tak chyba określić, z własnej winy oplata go wcale nie cienką, tylko raczej już dość grubą pajęczyną różnych podejrzeń _ - podkreśla Jarosław Kaczyński, odnosząc się do słów Komorowskiego, który powiedział, że PiS chce _ opleść lekką pajęczyną podejrzeń osoby, na które nie ma haków _.

Komentując złożenie wniosku prezes PiS powiedział, że PiS chciał jeszcze _ sprawdzić, jaka będzie reakcja marszałka Komorowskiego na zarzuty odnoszące się do jego kontaktów z oficerami WSI, czy zjawi się na posiedzeniu komisji, czy będzie chciał to wyjaśnić _.

_ - Gdyby to uczynił, to ocena jego osoby byłaby jednak inna, a my nie chcemy tego rodzaju decyzji podejmować pochopnie. Ale tu stało się wszystko zgodnie z naszymi przewidywaniami _ - zaznaczył w _ Sygnałach Dnia _ były premier.

Według Kaczyńskiego marszałek lekceważy _ przyjęte przez wszystkich reguły gry _. _ Lekceważy sobie także Sejm, bo szacunek do Sejmu to jednak jest także szacunek do opozycji _ - dodał.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)