Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak CBA prowokowało Leppera

0
Podziel się:

Akcja, która miała być prowokacją wobec Andrzeja Leppera, rozpoczęła się w grudniu 2006 r.

Jak CBA prowokowało Leppera
(PAP/Stefan Kraszewski)
bETODWNx

Akcja, która miała być prowokacją wobec Andrzeja Leppera, rozpoczęła się 12-go grudnia 2006-go roku. Do zeznań w śledztwie w sprawie afery gruntowej dotarł _ Dziennik. _

Wtedy właśnie ówczesny szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński miał dowiedzieć się od wiceprezesa telefonii Dialog, Marcina Olewnika, że drugi wiceprezes spółki, Andrzej Kryszyński, chwali się, że może odrolnić ziemię w Polsce. Miał za to domagać się 500 tysięcy złotych i powoływać na koneksje w Ministerstwie Rolnictwa.

Po rozmowie z Olewnikiem Adam Lipiński zadzwonił do CBA i poinformował o sprawie. Andrzejowi Kryszyńskiemu Biuro podstawiło agentów udających biznesmenów zainteresowanych odrolnieniem ziemi.

bETODWNz

ZOBACZ TAKŻE:

Za odrolnienie działki na Mazurach Kryszyński domagał się z początku 7- 8 milionów złotych. Agenci blefowali wówczas, że znaleźli tańsze dojście u Tomasza Borysiuka, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z ramienia Samoobrony. Krzyszyński wówczas obniżył kwotę do trzech milionów złotych - pisze _ Dziennik _.

Gazeta przypomina, że operacja zakończyła się fiaskiem, bo w przeddzień planowanej akcji w Ministerstwie Rolnictwa lider Samoobrony otrzymał informację o niej, prawdopodobnie od ówczesnego posła tej partii, Lecha Woszczerowicza.

bETODWOa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)