Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja
22.10.2008 12:11

Jarosław Kaczyński będzie zeznawał

Został wezwany przed komisję do spraw nacisków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były premier został wezwany przed sejmową komisję śledczą badającą domniemane naciski polityków na śledztwo w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu.

Posłowie chcą zapytać prezesa Prawa i Sprawiedliwości o sprawę, w której zgłosili już do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodzi o informacje o śledztwie w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu.

Były minister sportu Tomasz Lipiec zeznał przed komisją, że Kaczyński jako premier powiedział mu o obciążających go zeznaniach wicedyrektora COS.

Przeciwni wnioskowi byli posłowie PiS, którzy uważają wezwanie Kaczyńskiego za działanie polityczne nie związane z pracą komisji. PosełJacek Kurskipowiedział, że złożenie tego wniosku jest próbą rozpaczliwego ratowania zainteresowania medialnego pracami komisji. Według niego Kaczyński nie zdradził tajemnicy śledztwa a jedynie ogólnie uzasadnił decyzję o dymisji ministra Lipca.

WnioskodawcaKrzysztof Matyjaszczykpodkreślił, że zeznania Tomasza Lipca o rozmowie zJarosławem Kaczyńskimtak nim wstrząsnęło, że nie wyobraża sobie nie wezwania przed komisję byłego premiera. Posłowie PO podkreślali, że konieczne jest wezwanie Kaczyńskiego przed komisję zanim sprawą zajmie się prokuratura i były premier podobnie jak inni świadkowie będzie mógł odmówić zeznań.

Posłowie odrzucili natomiast inny wniosek o wezwanie przed komisję byłej minister sportuElżbiety Jakubiak.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: komisja, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz