Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Sellin szefem Polski XXI

0
Podziel się:

Zastąpił na stanowisku przewodniczącego Ruchu Polska XXI Rafała Dutkiewicza.

Jarosław Sellin szefem Polski XXI
(PAP/Radek Pietruszka)

*Ruch Obywatelski Polska XXI ma nowego lidera - dotychczasowego przewodniczącego Rafała Dutkiewicza, który złożył rezygnację, zastąpiłJarosław Sellin. *
Informację taką przekazała PAP sekretarz Portalu Polska XXI Anna Grzelak. Jak podała, pracami parlamentarnymi koła poselskiego Polska XXI pokieruje Kazimierz Michał Ujazdowski. Do tej pory szefem koła był Sellin.

Na stronie internetowej www.polskaxxi.pl poinformowano, że Rada Ruchu podjęła decyzję o zwołaniu jesienią kongresu na którym przedstawiony zostanie kandydat na prezydenta RP. Zdecydowano również o wystawieniu kandydatów w wyborach samorządowych, w tym list wyborczych do sejmików województw.

_ Ruch Polska XXI uznaje za swoje najważniejsze zadanie odbudowę centroprawicy, która będzie zdolna do prowadzania polityki państwowej odpowiadającej na oczekiwania obywateli i dającej Polsce silną pozycję w Europie _ - napisano.

Sekretarz generalny RO Polska XXILucjan Karasiewiczpowiedział PAP, że w sobotnim posiedzeniu Rady, które odbyło się w Warszawie, uczestniczyło ok. 50 osób. Jak podkreślił, Ruch - m.in. poprzez stowarzyszenia i internet - zgromadził już ok. trzy tysiące osób. _ To potencjał wokół którego chcemy budować nowoczesną, niezależną centroprawicę _ - dodał.

Według sobotniej _ Gazety Wyborczej _ Dutkiewicz postanowił, że nie wystartuje w wyborach na prezydenta RP w 2010 r. W rozmowie z _ GW _ zapowiedział, że po raz trzeci będzie ubiegał się o urząd prezydenta Wrocławia.

Potwierdza to Lucjan Karasiewicz, zastrzegając że Rafał Dutkiewicz nigdy oficjalnie nie był kandydatem Polski XXI. _ Miał się określić w tej kwestii. Zdecydował, że będzie kandydował pod szyldem Dolnego Śląska XXI w wyborach na prezydenta miasta Wrocławia _ - dodał.

Poseł poinformował, że Ruch na pewno wystawi własnego kandydata w wyborach prezydenckich. Nie chciał jednak na tym etapie ujawniać z kim prowadzone będą rozmowy.

Ruch Obywatelski Polska XXI powstał we wrześniu 2008 roku w Warszawie. Powołali go założyciele portalu i stowarzyszenia regionalne - z liczbą _ XXI _ w nazwie - które w 2008 roku powstawały w całej Polsce. Ruch opowiada się m.in. za zmianą konstytucji i wprowadzeniem w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych oraz systemu prezydenckiego na wzór amerykański. Popiera także pomysł zaprzestania finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

W skład koła poselskiego Polska XXI wchodzi obecnie sześciu posłów wybranych w 2007 r. z list PiS. Są to: Lucjan Karasiewicz,Piotr Krzywicki,Jerzy Polaczek, Jarosław Sellin, Kazimierz Michał Ujazdowski iAndrzej Walkowiak.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)