Notowania

wojciech jaruzelski
28.10.2008 14:26

Jaruzelski: Być może jest to moje ostatnie słowo

Tak generał zakończył wyjaśnienia w procesie ws. stanu wojennego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

_ Być może jest to moje ostatnie słowo _ - tak 85-letni gen.Wojciech Jaruzelskizakończył wyjaśnienia w procesie, w którym oskarżony jest o bezprawne wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku.

Na zakończenie składanych podczas pięciu rozpraw wyjaśnień powtórzył, iż był i jest przekonany, że stan wojenny uchronił Polskę przed paraliżem państwa, załamaniem gospodarki, konfliktem bratobójczym i interwencją wojsk Układu Warszawskiego.

Oskarżony oświadczył, że zarzut IPN, by kierował związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym jest absurdalny, gdyż - jak mówił - oznacza, że można być jednocześnie _ i legalną władzą, i nielegalną organizacją _.

Generał powiedział, że złożył tak obszerne wyjaśnienia, które chce w całości opublikować, bo wymagał tego _ akompaniament procesu _.

Jaruzelski zapowiedział, że nie będzie odpowiadał na pytania prokuratura, odpowie zaś na pytanie sądu oraz innych oskarżonych i obrońców. Uzasadniał to faktem, że postawienie mu zarzutu, który jest podstawą oskarżania zbrodniczych gangów, jest nie tylko osobistą zniewagą, ale godzi także w dobre imię tych, którzy poparli stan wojenny.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Jaruzelski: Stan wojenny uratował gospodarkę ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/*%20%20ZOBACZ%20TAK%C5%BBE:%20%20%20%20%20* ) **
* [ **"Panie generale, powinno to spotkać pana dużo wcześniej" ** ]( http://news.money.pl/artykul/panie;generale;powinno;to;spotkac;pana;duzo;wczesniej,115,0,374387.html )
* [ Jaruzelski: "Solidarność" nie była hufcem aniołów ]( http://news.money.pl/artykul/jaruzelski;solidarnosc;nie;byla;hufcem;aniolow,177,0,374193.html )
* [ Rusza proces za stan wojenny ]( http://news.money.pl/artykul/rusza;proces;za;stan;wojenny,247,0,369911.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Prokurator IPN Piotr Piątek powiedział dziennikarzom, że Jaruzelski korzysta z wszelkich praw osoby oskarżonej. Dodał, że wyjaśnienia generała nie zaskoczyły go, gdyż były powtórzeniem wcześniej głoszonych tez.

Tagi: wojciech jaruzelski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz