Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jesienią więcej chorych na grypę. Będą leczeni w domu

0
Podziel się:

Ewa Kopacz: Chorzy na A/H1N1 mogą leczyć się w domach.

Jesienią więcej chorych na grypę. Będą leczeni w domu
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEUzPBHF

Od września walką z wirusem A/H1N1 będą zajmować się przede wszystkim lekarze pierwszego kontaktu. Ministerstwo Zdrowia spodziewa się wzrostu liczby zachorowań na świńską grypę jesienią. Jak dotąd w Polsce odnotowano 100 przypadków zachorowań.

Jak tłumaczyła minister, takie stanowisko resortu wynika przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze w naszym kraju nie stwierdzono jak dotąd ani jednego przypadku przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka._ _

_ - Mam do czynienia tylko z przypadkami zawleczonymi z zagranicy - _powiedziała Kopacz. Po drugie, po wakacjach spodziewany jest wzrost zachorowań na grypę typu A/H1N1, w związku z tym wytyczne muszą być takie, aby system działał sprawnie.

bEUzPBHH

Ministerstwo zdrowia wydało instrukcje dla lekarzy pierwszego kontaktu i organizatorów wycieczek dla dzieci w związku z grypą A/H1N1.

Minister Ewa Kopacz wyjaśniła, że jeżeli w autokarze jest chore dziecko, należy zawiadomić jego rodziców i odizolować je na tylnych siedzeniach pojazdu. Dodała, że autokary nie powinny zmieniać zaplanowanej trasy podróży i przyjeżdżać pod szpitale.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła dodał, że leczeniem nowej grypy zajmą się lekarze pierwszego kontaktu.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA WOJTYŁY:

Minister zdrowia zapewniła, że lekarze otrzymają niezbędną pomoc na diagnostykę. - Wydzieliliśmy na ten cel odpowiednie środki - podkreśliła Ewa Kopacz.

bEUzPBHN

ZOBACZ TAKŻE: Piecha: Unia nie da nam szczepionek. A/H1N1 wywoła chaos
Chorzy na grypę typu A/H1N1 mogą leczyć się w swoich domach, tam gdzie przechodzili _ zwykłą grypę _, a nie w szpitalu - stwierdziła Kopacz, przedstawiając nowe wytyczne dla przypadków tego rodzaju grypy.

Według niej, powodem złagodzenia procedury jest to, że wszystkie przypadki A/H1N1 zostały zawleczone z zagranicy. Nie ma danych wskazujących, że grypa szerzy się w populacji, czyli przenosi się z człowieka na człowieka w Polsce - dodała minister.

_ - Szpitale mają hospitalizować tylko osoby, które bezwzględnie tego wymagają. Lekkie przypadki zakażenia A/H1N1 mogą być leczone w domu - _poinformowali następnie przedstawiciele ministerstwa.

bEUzPBHO

Nowe zasady wprowadzane przez ministerstwo

  • Osoba, u której wystąpią objawy grypowe, zgłasza się do lekarza podstawowej opieki zdrowotne.
    • Po zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta lekarz, jeżeli podejrzewa zakażenie wirusem nowej grypy A/H1N1 podejmuje decyzję o leczeniu w warunkach domowych lub hospitalizacji, biorąc pod uwagę stan kliniczny pacjenta.
    • Rekomendowane jest leczenie w warunkach domowych, jeżeli wskazania lekarskie nie wskazują na konieczność leczenia w warunkach szpitala zakaźnego.

Jak dotąd w Polsce odnotowano 100 przypadków zachorowań na świńską grypę.

Raport Money.pl
*Rząd ściął rezerwy. Wystarczy na walkę z A/H1N1? * Wirus A H1N1 zaatakował już blisko 90 osób w Polsce i 176 tysięcy na całym świecie. A najgorsze przyjdzie jesienią - ostrzegają specjaliści. Tymczasem rząd ściął rezerwy budżetowe aż o ponad 10 mld złotych. Money.pl sprawdził, czy wystarczy pieniędzy na walkę z pandemią. Czytaj w Money.pl
bEUzPBHP
bEUzPBIi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)