Notowania

urząd skarbowy
14.12.2009 10:16

Jest decyzja fiskusa w sprawie podatku Grasia

Urząd Skarbowy w Oświęcimiu zdecydował co z podatkiem rzecznika rządu za 2003 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Oświęcimski Urząd Skarbowy podjął merytoryczną decyzję w sprawie podatku za 2003 rok rzecznika rządu Pawła Grasia - poinformowała naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu Barbara Wolf.

Naczelnik nie ujawniła jej treści. Dodała zarazem, że decyzji za kolejne latamożna się spodziewać w najbliższym czasie.Paweł Graśma 14 dni od otrzymania decyzji na odwołanie do Izby Skarbowej w Krakowie.

Warszawska Prokuratura Okręgowa od 20 listopada prowadzi śledztwo dotyczące podejrzenia złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych przez Grasia - chodzi o trzy oświadczenia. Prokuratorzy badają, czy informacje zawarte w oświadczeniach są zgodne z prawdą.

Sprawa dotyczy ujawnionego przez media faktu, że Graś od 13 lat mieszka w willi znajomego i nie płaci za to.

W lipcu _ Super Express _ napisał, że Graś od 13 latmieszka w willi w Zabierzowie, należącej do niemieckiego biznesmenaPaula Roglera nie płacąc za to. Graś tłumaczył, że korzysta z domu nieodpłatnie na mocy _ świadczeń wzajemnych _.

Eksperci uznali jednak, że Graś powinien płacić od tej korzyści podatek, a Urząd Skarbowy wszczął postępowanie sprawdzające.

Postępowanie podatkowe wobec rzecznika rządu wszczął oświęcimski urząd skarbowy. W listopadzie rzeczniczka naczelnika tego urzędu poinformowała, że postępowanie zakończone zostanie wydaniem decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego

Tagi: urząd skarbowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz