Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Juszczenko: Nie lękajcie się nas w NATO

0
Podziel się:

Prezydent Ukrainy uważa że Rosja nie powinna bać się dążeń jego kraju do członkostwa w NATO.

Juszczenko: Nie lękajcie się nas w NATO
(PAP/ EPA)

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko po raz kolejny powtórzył, że Rosja nie powinna obawiać się dążeń jego kraju do członkostwa w NATO.

- _ Ukraina udziela pełnych gwarancji, że wraz jej wejściem do NATO nie pojawi się żadne nowe ryzyko dla państw sąsiadujących z Ukrainą _ - oświadczył prezydent.

Juszczenko wyjaśnił jednocześnie, że w chwili obecnej sprawa członkostwa Ukrainy w NATO nie jest nawet omawiana.

Jak podkreślił, Kijów stara się wyłącznie o włączenie do Planu Działań na rzecz Członkostwa w NATO (ang. MAP). Ukraińcy mają nadzieję, że nastąpi to na najbliższym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego na początku kwietnia w Bukareszcie.

Wypowiedź Juszczenki jest reakcją na rozpowszechniony wcześniej we wtorek wywiad rosyjskiego prezydenta-elekta Dmitrija Miedwiediewa dla brytyjskiego dziennika _ Financial Times _.

Miedwiediew skrytykował w nim ewentualne wejście Ukrainy i Gruzji do NATO, oceniając, że zagrozi to bezpieczeństwu w Europie.

- _ Nie jesteśmy zadowoleni z sytuacji wokół Gruzji i Ukrainy. Uważamy ją za wyjątkowo nieprzyjemną dla obecnej konstrukcji europejskiego bezpieczeństwa _ - oświadczył Miedwiediew.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)