Notowania

ukraina
12.08.2009 09:26

Juszczenko nie odpowie na list Miedwiediewa

Prezydent Rosji zarzuca władzom Ukrainy psucie współpracy i straszenie obywateli Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(forum ekonomiczne)

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko nie odpowie na list otwarty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa

- Uczyni to szefowa jego kancelarii Wira Ulianczenko - poinformowała rzeczniczka prezydenta Iryna Wannikowa. _ - __ Odpowiedź cały czas jest przygotowywana _ - dodała.

Miedwiediew skierował list otwarty do swego odpowiednika w Kijowie we wtorek. Zarzucił mu, że za jego prezydentury Kijów odszedł od zasad przyjaźni i partnerstwa z Rosją.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiceprezydent USA na Ukrainie. Rozmawia o NATO ]( http://news.money.pl/artykul/wiceprezydent;usa;na;ukrainie;rozmawia;o;nato,89,0,493657.html )
* [ Ukraina wybierze prezydenta w styczniu ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;wybierze;prezydenta;w;styczniu,159,0,483999.html )

W ocenie rosyjskiego prezydenta Ukraina stara się zerwać tradycyjne dwustronne więzy gospodarcze, zwłaszcza w sferze energetycznej, używa antyrosyjskiego straszaka, by uzasadnić swoje aspiracje do NATO i prowokuje spięcia w stosunkach dyplomatycznych.

Komentatorzy zwrócili uwagę, że krytyka ta następuje na pół roku przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie.

Faworytem w zaplanowanej na styczeń elekcji jest Wiktor Janukowycz, szef prorosyjskie Partii Regionów Ukrainy. Juszczenko, który będzie ubiegał się o drugą kadencję, ma obecnie zaledwie czteroprocentowe poparcie.

Tagi: ukraina, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz