Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Juszczenko rozdrażniony pytaniami o Tymoszenko

0
Podziel się:

Prezydent Ukrainy uważa, że to wewnętrzna sprawa kraju.

Juszczenko rozdrażniony pytaniami o Tymoszenko
(EPA/PAP)

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uważa, że kwestia jego napiętych stosunków z premier Julią Tymoszenko nie powinna być rozpatrywana przez Unię Europejską.

_ - Proszę mi wybaczyć, ale odpowiedź na pytanie, w jaki sposób można zjednoczyć ukraińskie elity polityczne i władze znajduje się nie w Brukseli, ale w Kijowie. Jest to ukraińskie zadanie domowe _ - powiedział Juszczenko, komentując wyniki rozmów z przewodniczącym Komisji Europejskiej (KE), Jose Manuelem Barroso.

Obecni na miejscu ukraińscy dziennikarze poinformowali, że w trakcie spotkania Barroso zwrócił się do ukraińskiego prezydenta o zaprzestanie swarów z Tymoszenko i podjęcie wspólnych działań w walce z kryzysem.

_ - Gdy należy stawić czoła tak trudnym gospodarczym i socjalnym wyzwaniom, obowiązkiem wszystkich odpowiedzialnych polityków jest wspólna praca dla dobra państwa _ - powiedział Barroso.

ZOBACZ TAKŻE:

Juszczenko najwyraźniej poczuł się tą wypowiedzią urażony. Według ukraińskich mediów prezydenta rozdrażnili także zagraniczni dziennikarze, którzy - jak napisała agencja Interfax-Ukraina - _ niejednokrotnie zadawali mu pytania o stosunki _ między nim, a panią premier.

_ - Nie chciałbym, by relacje prezydenta z premierem przedstawiane były w świetle konfliktów i niezdolności do realizacji tych czy innych planów. To nie tak. Nie chciałbym, by gdzieś w Europie udzielano nam rad, co mamy robić, bo to poniżające. Nikt nie rozwiąże tych problemów, prócz strony ukraińskiej _ - podkreślił Juszczenko.

Juszczenko i Tymoszenko, dawni sojusznicy z czasów pomarańczowej rewolucji 2004 roku, obecnie są mocno skonfliktowani. Zdaniem ekspertów oboje będą ubiegać się o prezydenturę w styczniu 2010 roku.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)